Kullo mudilaskoor Ellerhein

OSALEJAD: 1.-4. klassi tütarlapsed.
TUNNID TOIMUVAD: kaks korda nädalas, kokku 6 koolitundi
ÕPPETASU: 30 eurot kuus
ÕPETAJAD:
Mallika Veeperv (dirigent), mallika.veeperv(ät)kullo.ee
Marit Koit (dirigent), marit.koit(ät)kullo.ee
Aale Rosenstrauch (solfedzo), aale.rosenstrauch(ät)kullo.ee
 

Mudilaskoor Ellerhein alustas tegevust 1952. aastal. Koor jaotub vanuserühmade järgi D-, C-, B- ja A-kooriks, kus laulavad I-IV klassi tüdrukud. Mudilaskoori tähtsamad traditsioonilised ülesastumised on jõulukontserdid erinevates Tallinna kontserdisaalides ning kooristuudio Ellerhein kevadkontserdid Estonia kontserdisaalis. Koor on osalenud laulupidudel, vabariiklikul konkurss-festivalil Tamsalus, kõigil neljal Tallinnas toimunud Eesti mudilaskooride festivalil MuFe, Eesti Kooriühingu aastakontserdil, Isamaaliste koorilaulude konkursil võistluslaulude esitajana, etenduses „Balthasar ja Põhjakonn“ lavastaja Aleksander Pepeljajevi juhendamisel, Eesti Vabariigi 22. Ja 25. taasiseseisvumisaastapäeva kontsertidel Tallinnas, Estonia 100 kontserdil „Järelkasv“ koos Ellerheina tütarlastekooriga, SOS Lasteküla rahvusvahelisel konverentsil Laulasmaal ning mudilaskooride festivalil Laulusild.
Lisaks eelnevale on kooril tulemas veel vahvaid ettevõtmisi – näiteks suvine traditsiooniline laululaager Karepal, osalemine XII noorte laulupeol „Mina jään“ ning Ellerhein 65 juubelihooajale pühendatud plaadi salvestamine. 
Pikaajaline koostöö seob mudilaskoori armastatud helilooja ja pianisti Olav Ehalaga, kellega koos on musitseeritud kontsertidel „Papa Carlo muusikaline jutustus“, „Kõige suuremad sõbrad“, „Muusika me sees ja ümber“.
Koos on musitseeritud lauljate Hanna-Liina Võsa, Triin Ella, Triinu Tauli, Mikk Saare, Lauri Liivi, Jalmar Vabarnaga, pianistide Mihkel Mattiseni, Reinis Kampe, Sten Heinoja ja Jorma Tootsiga, näitlejate Liis Lassi ja Mikk Jürjensiga, ansambliga Gourmet Duo, keelpillikvartetiga Prezioso ning tunnustatud saksofonist Lembit Saarsalu, akordionist Kristel Laasi ja trummar Reigo Ahvenaga. 
Koor on välja andnud regiviiside heliplaadi „Ilus aeg“ ning helilooja Andres Vahisalu lastelaulud. Kaastegevana on osaletud kahe heategevusliku CD „Kuula südamega“ salvestamisel.
2011. aastal omistati mudilaskoorile Ellerhein I kategooria.
Mudilaskoori juhendajad on Mallika Veeperv ja Marit Koit, solfedzot õpetab Aale Rosenstrauch, liikumise on koorile seadnud Kaie Seger.
 

 

Korraldaja
Tallinna Huvikeskus Kullo
kullo@kullo.ee, kontakttelefon: 6646 109