Teadvelolek

Töökeel: 
Eesti
160 eur 8 kohtumist

Koolitaja: Loore Aaslav-Kaasik

 

Teadvelolek (Mindfulness) on hoiak, millega me igapäevaelu sündmusi ning olukordi kogeme. Kohalolu käesolevas hetkes. Teadlikkus oma otsustest, valikutest, suhetest. Teadlikkus sellest, mida me tarbime ja mida me loome. Oma emotsioonide valdamine ning teadlikkus nende tekkimisest. See on sinu valik, millise meelestatusega sa mõnda tegevust alustad või millise emotsiooniga selle käigus kaasa lähed. Kõige selle märkamine vajab aega, pühendumist ning tähelepanelikku treeningut.

Teadveloleku kursus 

Kursuse aluseks on 1970ndate lõpus dr J. Kabat-Zinni poolt välja töötatud Mindfulness Based Stress Reduction Programme (Teadvelolekul põhinev stressi vähendamise programm). Programm kätkeb endas meeleharjutusi ning ülesandeid, mida teha igapäevaselt, aegajalt või “hädaabi” olukorras endas sisemise tasakaalu saavutamiseks. Harjutused on rakendatavad ka stressi ennetajana, kuna aitavad toetada tervislikke mõttemustreid ning on rohkelt rakendust leidnud üle maailma paljudes vaimse tervise toetusprogrammides.

8-nädalane teadveloleku kursus:

  • võtame aluseks erinevad harjutused, mis nädala kaupa praktiseerides treenivad meie tähelepanu, fookust, keskendumist, otsustamist;
  • käime läbi praktikaid hingamisest, keha tajudest, liikumisest, kuid ka sellest, mis on meie meeltes;
  • igal nädalal on sissejuhatuseks pisut teooriat ning siis saad ühe põhiharjutuse, mida nädal aega praktiseerida ja mõned soovituslikud lisaharjutused;
  • igal nädalal jagab juhendaja ka viiteid teoreetilistele materjalidele ja harjutustele videote, tekstide ja audiomaterjalide kujul, mille abil saavad osalejad huvi korral iseseisvalt teemade kohta rohkem uurida.

Registreerimine: kultuur.ee/kursus/teadvelolek/

Korraldaja
Tallinna Rahvaülikool
erena.reilent@kultuur.ee, kontakttelefon: 5887 7165