ERSO: Odessa Classics Tallinn / Hope ja Air

Diego Ortiz
„Recercada segunda“

Georg Friedrich Händel
Süit d-moll HWV 437, IV osa (seade Olivier Fourés)

Andrea Falconieri
„La Suave melodia“

Johann Paul von Westhoff
Viiulisonaat nr 3, „Imitazione delle campane“

Nicola Matteis
„Diverse Bizzarie sopra la Vecchia Sarabanda o pur Ciaccona“

Antonio Vivaldi
Sonaat kahele viiulile „La Follia“

Andrea Falconieri
„Passacalle à 3“

Traditsionaal
„Greensleeves“

Jean-Marie Leclair
„Tamburiin“

Marco Uccelini
„Aria sopra la Bergamasca“

Nicola Matteis
„Ground after the Scotch Humour“

Johann Paul von Westhoff
Viiulisonaat nr 2, „Imitazione del liuto“

Andrea Falconieri
„Ciaccona“

DANIEL HOPE viiul, SIMOS PAPANAS viiul, NICOLA MOSCA tšello, EMANUELE FORNI lauto, MASSIMILIANO TONI klavessiin, MICHAEL METZLER lööpillid

Festivali teisel õhtul astume barokkmuusika radadel koos ansambliga Air. Kava keskmes on kolm ainulaadset heliloojat, kellest kaks olid ka virtuoossed viiuldajad – Falconieri ja Matteis Itaaliast ning Westhoff Saksamaalt. Nad rändasid 17. ja 18. sajandil mööda Euroopat, otsides muusikalist inspiratsiooni ning rõõmustades publikut oma kunstiga. Selle põneva projekti karismaatiline eestkõneleja on viiuldaja Daniel Hope, kes on Eesti publikule tuttav juba möödunud aasta festivalist.

2015. aasta juunis toimus Ukrainas Odessas esimest korda klassikalise muusika festival „Odessa Classics“. Selle asutaja pianist Alexey Botvinov seadis omale eesmärgiks luua festival, mis aitaks Ukrainal Euroopale läheneda ning seisaks vastu Venemaa algatatud sõjalisele agressioonile. „Odessa Classics“ on olnud oma esimestest elupäevadest alates Eestiga seotud, seda nii meie muusikute, festivali külaliste kui ka toetajate kaudu. Selleks, et „Odessa Classics“ festivali traditsioon Ukraina vastu peetava sõja tingimustes ei katkeks, saab „Odessa Classics“ ka tänavu ajutise kodu Eestis ning kannab pealkirja „Odessa Classics Tallinn“.