Fotonäitus – „Puudutus. Väike foto, suur lugu”

Näitus „Puudutus. Väike foto, suur lugu” on esmakordne ühisnäitus, mis jutustab läbi minifotograafia olulisi, humoorikaid ja tundlikke fotolugusid. Üllatavaid leide ja ootamatuid vaatenurki pakkuval näitusel osaleb kokku 56 Eesti ja Euroopa autorit, kes astuvad üles rohkem kui 200 miniformaadis tööga.

Kuraatoreid huvitas väljakutse, milliseid fotolugusid fotograafid väikses formaadis loovad ja avalikule kutsungile esitavad ning millist kogemust suudavad väikesed fotod esile kutsuda näitusesaalis. Üheks märksõnaks on kindlasti intiimsus, väikest fotot pead vaatama lähedalt ja süvenema. Lisaks on näitusel minimeeritud raamide kasutust ja kõik fotod on esitatud klaasita – ikka selleks, et suhe vaatajaga oleks lähedasem. Iga fotoloo juurest leiab fotograafi teksti, mis lisab kihte juurde ja tekitab erilise kontakti nii autori enda kui ka tema subjekti(de)ga.

Vaatajat ootab näitusel hulk peidetud narratiive, mis ootavad avastamist. Kutsume külastajaid kaasa uurimisretkele, kohtumaks fotodega, mis toovad esile igapäevaste hetkede ilu või näitavad argipäevase proosa erakordsust. Väljapanekule valitud teemade kaudu heidab näitus valgust rikkalikule inimkogemusele meid ümbritsevas elukeskkonnas, mis kiires maailmas võib sageli tähelepanuta jääda. Nendesse visuaalsetesse narratiividesse sukeldudes saavad külastajad anda oma hinnangu väikeseformaadilise fotograafia võimele jäädvustada ja jagada eripalgelisi lugusid.

Soovime, et esitledes igapäevahetkedes leiduvat ilu, võlu, aga ka valu, inspireerib näitus külastajaid otsima jäädvustamist väärt elu pealtnäha tavalistes hetkedes ja julgustab kasutama tehniliselt mitte nii täiuslikke digi- või analoogkaameraid, rääkimata nutiseadmete kaamerarakendustest. Võivad ju väikese tehnilise võimekusega kaamerate piirangud tegelikult olla hoopis loovuse katalüsaatoriks, sundides fotograafe mõtlema loovalt ning katsetama erinevate vaatenurkade ja tehnikatega, mis võivad viia sageli üllatavate tulemusteni.

Näitusel osalevad autorid: Alina Birjuk, Anneli Ivaste, Anna Lehespalu, Anna-Liisa Kree, Antti Yrjönen, Arnaud Lafeuillade, Dan Mikkin, Edgar Laksa, Egon Ligi, Eiliki Pukk, Elika Hunt, Eliize Hiiop, Elle Mets, Emily Roots, Erki Laur, Hanna-Liisa Vilu, Heikki Leis, Igor Šutov, Indrek Pleesi, Jaak Kikas, Jaan Minakov, Jyri Pitkänen, Kadri Kõusaar, Karlotta Lainväe, Karoliina Kreintaal, Kert Ülenõmm, Kertu Ojaveski, Kris Moor, Kirsti Naaber, Kudres Lääts, Lembe Aasorg, Lisbeth Mugame, Lucija Mrzljak, Ly Lestberg, Maike Lewin, Mairi Hüüdma, Masha Bakhtina, Mario Ansip, Marko Levin, Martin Murusalu, Maxim Mjödov, Merli Kaas, Päär Keedus, Peeter Langovits, Priit Loog, Raphaël Gianelli-Meriano, Reelika Vilt, Reet Sau, Tom Žuravljov, Toivo Tenno, Targo Miilimaa, Triin Karolin, Triin Kerge, Urmas Lange, Vitali Valtanen. Täname kõiki, kes avatud kutsungile vastasid ja oma töid saatsid.

Täname kõiki toetajaid: Eesti Kultuurkapital, Kohila Vineer, Taevas Ogilvy, Telliskivi Loomelinnak, Tikkurila Eesti, Ajar Stuudiod, Hektor Container Hotell, Pakenditööstus

Täispilet 6 € Sooduspilet 4 € Toetajapilet 15 € Tasuta: kuni 18-aastased ja Dokfoto Keskuse Klubi liikmed, puudega külastajad ja nende saatjad, sõjapõgenikud

Korraldaja
Juhan Kuusi Dokfoto Keskus
toomas@dokfoto.ee, kontakttelefon: 5010777