KABAREE John Kanderi muusikal

R, 26.04.24 kell 19:00
Rahvusooper Estonia, Estonia pst 4, Tallinn
Unustamatu meelelahutus kõigile, kes janunevad armastuse ning vabaduse järele. Tallink esitleb:KABAREE John Kanderi muusikalJohn Van Druteni näidendi ja Christopher Isherwoodi jutustuse ainetelMaailmaesietendus 20. novembril 1966 Broadhursti teatrisEsietendus Rahvusooperis Estonia 9. veebruaril 2024
Laulusõnad: Fred EbbLibreto: Joe MasteroffMuusikajuht: Kaspar MändDirigendid: Lauri SirpLavastaja: AnnaKarin Hirdwall (Rootsi)Kunstnik: Caroline Romare (Rootsi)Valguskunstnik: Peter Stockhaus (Rootsi) Koreograaf: Adrienne Åbjörn (Rootsi)
Berliin 1929. Ideed Uuest Maailmakorrast levivad järjest jõulisemalt, kuid Kit Kat Klubis on kõik endiselt teretulnud. Sally Bowles on klubi staar ja koos klubi konferansjeega püüab ta hoida elus unistust vabadusest. Klubis kohtub ta noore Ameerika kirjaniku Clifford Bradshaw’ga, kes on tulnud Berliini ennast leidma. Saksamaal, kus natside marsisammud järjest ähvardavamalt kõlavad, areneb nende armastuslugu läheneva maailmasõja varjus. „Kabaree“ on legendaarne Broadway meistriteos – muusikal, mille tõsine alatoon toob rambivalgusesse 1930. aastate dekadentliku Saksamaa mõjuvallas olevate tavaliste inimeste elud. Muusikali esietendus Broadwayl 1966. aastal oli sensatsioon ja esimesel hooajal anti pea 2000 etendust. See on pildike ajastu metsikust vabadusest ja üksindusest, mis aitasid luua keskkonna vaimsele, kunstilisele ja seksuaalsele vabadusele, mille saatuseks oli natsirežiimi all kuhtuda. AnnaKarin Hirdwall: „Kas te olete kunagi oma soovidest ja unistustest loobunud, sest kardate tagajärgi, mis nende poole püüdlemine kaasa võiks tuua? Selles lavastuses tahan teile rääkida sellest, kuidas inimesi mõjutab hirm ning kuidas kujuneme sellisteks nagu oleme. Kas elame oma elu kammitsetult või tõevabaduses? Kas suudame tulevikus teha isiklikke ja sotsiaalseid muutusi või hoiame end tagasi ja klammerdume muutuste kartuses vana maailma külge? Tahan tervitada publikut maailma, kus elavad tegelased, kes usuvad, soovivad, armastavad, julgevad, unistavad ja loodavad – sõltumata jõududest, mis püüavad neid kontrollida, piirata, siluda ja hirmutada vait olema.“ Esitatakse eesti keeles, eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega.  * Soodustused on personaalsed, soodustust võimaldav dokument (Eesti Vabariigis välja antud kehtiv õpilas-, üliõpilaspilet või ISIC/ITIC kaart või Eesti Vabariigis välja antud pensionitunnistus/töövõime kaart) palume etendusele tulles kaasa võtta.