Muusikaline ajastudraama ''Valed abielud''

Muusikaline ajastudraama "Valed abielud" Kaari Sillamaa Müllersonide saaga II osa järgi

Kunstiline toimkond:

Janika Sillamaa

Andrus Muuga

Johanna-Elise Kabel

Eva-Liis Lidenburg

 

20 sajandi algus oli väga segane aeg. Suured sõjad olid küll pidamata, aga õhk oli elektrit täis. Tööstus ja tehnika arenesid, kunstis võttis pead modernism. Teatrimaailm kihistus vodevillideks ja ekspressiivseteks groteskideks.. Glamuur ja vaesus elasid  käsikäes.

Palju segadust jõuab väikesesse Sonneni linna Saksamaal. Abielud lähevad valesti, seltskonna ajakirjandus vohab süüdimatult. Kui leiba ei jagu, siis elatakse klatšist, mida mõistagi võimendab ajakirjandus.

Kaari Sillamaa viiest Müllersonide raamatust on ilmunud neli, ning 2 neist on saanud ka muusikalideks..  „Valed abielud“ on järg muusikalisele draamale „Tsirkus Roosiaias“. Kui esimene on rohkem laste ja perelugu, siis teine osa on suunatud pigem vanemale koolieale ja täiskasvanud publikule.

Palju kirge, pettumusi, juhuseid ja muusikat. Kokkuvõtvalt võiks žanriks olla muusikaline suhtedraama.  Kes arvab, et lugu võib keeruliseks osutuda, siis on võimalik läbi lugeda „Kadunud sugulane“, mis „Valed abielud“ kenasti sisse juhatab…

Etendused Lindakivi Kultuurikeskuses 5. ja 8. juunil, mõlemal päeval kell 12.00 ja kell 19.00