Schönbrunni lossi orkester ''Suur uusaastakontsert''

SUUR VIINI UUSAASTAKONTSERT 2018.
SCHÖNBRUNNI LOSSI ORKESTER ESINEB NORDEA KONTSERDIMAJAS.


KONTSERT ON VÄLJA MÜÜDUD!

22. jaanuaril 2018 esineb Nordea Kontserdimajas Viinist pärit Schönbrunni lossi orkester aasta esimese päeva teleülekandest tuntud kavaga. Suure Viini uusaastakontserdi raames kõlab Tallinnas Johann Straussi, Imre Kalmani, Franz Lehári, Carl Michael Ziehreri ja teiste klassikalise muusika suurmeistrite aegumatu looming.Veerand sajandit tagasi asutatud Schönbrunni lossi orkester on rahvusvaheliselt tunnustatud Viini kammerorkester. Orkestri esinemised maailmakuulsas Schönbrunni lossis (kus esines ka Mozart ise) meelitavad kohale klassikalise muusika austajaid üle maailma ning neist kontsertidest on saanud Viini linna muusika- ja kultuurielu lahutamatu osa. Schönbrunni lossi orkestrit peetakse ka oluliseks Austria riigi kultuurisaadikuks.

Orkester on ka palju tuuritamas nii Euroopas kui Jaapanis, Austraalias, Põhja-Ameerikas ning USA-s. Juba kümnekonna aasta jooksul esineb Schönbrunni lossi orkester traditsiooniliselt Põhja-Euroopas just uusaastakontsertidega, mille kava koosneb Johann Straussi, Imre Kalmani, Franz Lehári, Carl Michael Ziehreri ja teiste palavalt armastatud heliloojate kaunitest meloodiatest.

Tallinnasse jõuab 30-liikmeline orkester esmakordselt. Koos muusikutega astuvad Nordea Kontserdimaja lavale kaks solisti - sopran Mara Mastalir ja bariton Wolfgang Schweiger. Orkestrit juhendab dirigent Guido Mancusi.

"Viini muusikas pole kedagi teist sellist nagu Viini muusikud," ütlevad tihtipeale kriitikud. Schönbrunni lossi orkestrit tuntakse selle tervikkõla ja kütkestava lavaoleku poolest. Muusikakollektiiv pöörab erilist tähtsust esitatavate meistriteoste tõlgendamisele Viini-stiilis, alati lisades oma peene ja personaalse puudutusega klassikaliste heliloojate loomingule "Viini" nooti.

Suure Viini uusaastakontserdi repertuaaris on klassikalise muusika ühed kõige kuulsamad teosed, mis on tuntud ülipopulaarsest teleülekandest Viinist - telesaatest, mis on olnud eetris aasta esimesel päeval juba kuus aastakümmet ning mida tänapäeval vaatavad kümned miljonid pealtvaatajad rohkem kui 90 riigis üle terve maailma, sealhulgas ka Eestis. 

Schönbrunni lossi orkestri Tallinna uusaastakontserdil kõlavad teiste seas “valsikuninga” Straussi “Lood Viini metsadest”, “Waldmeister” ja “Ilusal sinisel Doonaul”. Kavas on ka Imre Kalmani, Franz Lehári ja teiste tuntud heliloojate looming. Lisaks tuleb esitusele Carl Michael Ziehreri valss “Nachtschwärmer”. Kontserdi kulminatsiooniks on Straussi kuulus “Radetzky marss”, mille esitamisest saab dirigendi taktikepi järgi osa võtta ka saalis viibiv publik.

Schönbrunni lossi orkester esineb Nordea Kontserdimajas 22. jaanuaril 2018. aastal.
Suure Viini uusaastakontserdiga saadab muusikakollektiiv maailmale sooje tervitusi, armastust, lootust ning rahu.