YERMA 9. PM

Igavuses kaduma läinud tunded.

Teineteisest võõrdunud paar on sunnitud veetma aega nelja seina vahel, kaaslaseks vaid iseenda mõtted ja vastastikune tülpimus. Ajamäärang “9.PM“ viitab telekavade tipp-eetriajale, kella üheksale õhtul, mil enamjaolt kodused telerid käivitatakse ja selle ette kogunetakse. Mis võib juhtuda aga paariga, kelle ainsaks ühendavaks lüliks jääbki elektrooniline peegelpilt? Millised emotsioonid on päris ja kas hiljutised sündmused toimusid minu või hoopis armastajate Juani ja Yerma või kodupagar Ainuga?

Laura Mattila lavastuses viib näitleja vaataja erinevate žanrite (peamiselt absurdihõngulise komöödia) teekonnale, pakkudes nii kõigile midagi.

Vaba Lava 2022/2023 kuraatorprogrammi raames etenduv „Yerma 9.PM“ on noore Soome lavastaja Laura Mattila esimene töö väljaspool kodumaad. Laura on lõpetanud Helsingi Kunstiülikooli Teatriakadeemia 2020. aastal. Üks tema edukamaid lavastusi on Georg Büchneri teose „Woyzeck“ adaptsioon pealkirjaga „Full Pull, Woyzeck“, mis esietendus 2018. aastal Laura elutoas. Pärast kiitvaid arvustusi jõudis lavastus elutoast teatrilavale ja sellega tuuritatakse jätkuvalt erinevates Soome linnades. Lavastajana iseloomustab teda julge ja mänguline esteetika. Töös keskendub ta eelkõige näitlejale. Lisaks lavastamisele on ta külalislektor Helsingi Kunstiülikooli Teatriakadeemias ja kolumnist väljaandes „Teatteri & Tanssi + Sirkus.“