1

Aiakujundaja ABC kursus

120 eurot

AIAKUJUNDAJA Maarja Gustavsoni juhendamisel

Kursuse raames läbitakse samm-sammult aiakujunduse olulisemad teemad. Loengutes saavad vastused küsimused, kuidas alustada (oma) aia kujundamist ning millised on aiakujunduse põhitõed ja võimalused tänapäeval.

Lisaks kujunduslikele aspektidele leiavad käsitlust aia elus ja eluta koostisosad. Tutvustatakse nii taimemaailma kui erinevaid materjale ning ehituslikke elemente. Samuti räägitakse aia rajamisest ning igapäevasest hooldusest. Teoreetiliste teadmiste kinnistamiseks lahendatakse loengutes ka väikeseid praktilisi ülesandeid. Selleks võiks olla igal osalejal kaasas harilik pliiats, kustutuskumm ja joonlauad.

Lektor Maarja Gustavson on õppinud arhitektiks ja töötanud aastaid sisearhitektina. Praktiline vajadus ja järjest süvenev huvi aianduse vastu viis ta edasi õppima Räpina Aianduskooli maastikuehituse erialale ja seejärel TTÜsse maastikuarhitektuuri magistrantuuri. Viimased kaksteist aastat on ta töötanud maastikuarhitektina, kelle tööde hulgas leidub nii koduaedade kujundusi kui suuri linnaruumi haljastusprojekte. Töötades oma ruumikujundusbüroos on ta teinud koostööd Eesti suurimate arhitektuuribüroode ja erinevate maastikuarhitektidega, olnud ajakiri „ Minu Aed“ peatoimetaja, avaldanud erialaseid artikleid paljudes väljaannetes, andnud loenguid ja teinud kaastööd „Aiasaatega“.

Registreerumine

Korraldaja
Tallinna Õpetajate Maja
kristel@opetajatemaja.ee, kontakttelefon: 615 5163