1

EE: Töölaager Kaasiku talus!

Töökeel: 
Eesti
30 €

Töölaager (Kaasiku Organic Farm II) toimub 9-16.08

Estyes on organisatsioon, kelle peamiseks tegevusvaldkonnaks on erinevate rahvusvaheliste projektide koordineerimine, et pakkuda võimalust kõigile 14–99-aastastele oma silmaringi laiendada ning avastada ennast ja maailma enda ümber läbi vabatahtliku teenistuse. See aasta pakume lisaks välismaistele töölaagritele võimalusi panustada meie oma Eesti kogukonda ning avastada kodumaad läbi vabatahtlike töölaagrite! Täpsem üleskutse ja kandideerimine siin. 

Töökeel: eesti
Vanus: alates 18. eluaastast
Piletiinfo: 30 €
Lisainfo: estyes.ee/projects/toolaager-kaasiku-talus-eesti/

Partner

Kaasiku mahetalu tegeleb jätkusuutliku elustiili ja puhta toidu pakkumisega. Kaasik asub Lõuna-Eestis, peamiselt tegeletakse õunakasvatuse, maasikate, vaariakte, salatite ja redistega. Rohkem infot leiad siit.

Töö

Vabatahtlike peamine tegevus on rohimine, marjade korjamine, salatite ja saadutes noppimine. Lisaks aitavad vabathatlikud saadused vorpida müügivalmiks ja lisada teistele toodetele (mahlad, marjad), et edastada tarnijatele. Vabatahtlike eõpetatakse suvist puudelõikuse meetodit ja õunakasvatuse aluseid. Tööd tehakase iga tööpäev, tegevused toimuvad õues.

Majutus

Majutus on võimalik nii vanas saunas kui ka pööningul, voodis või madratsil. Välikäimla, pesemisvõimalus, saun on olemas. Palun võta kaasa magamiskott. Vabatahtlikud jagavad omavahelö kokkamise ja koristamise kohustust. Peamised toorained saadakse talust.

Asukoht ja vaba aeg

Kaasiku talu asub Tartumaa Vooremaa mägede vahel. Tartust 16 km. Vabal ajal saab käia ujumas, nautida loodust, külastada turgu.

Nõuded

Osalejad peavad olema avatud, valmis lihtsatele tingimustele ja omama huvi temaatika vastu. Töö toimub õues, seega palun olla valmis ka Eesti ilmaks.18+.

Osalemine

Osalemiseks täida avaldus, märgi soovitud vahetus ja saada see aadressile estyes@estyes.ee. Seejärel võtame sinuga ühendust ja viime kontakti korraldajatega.

See projekt ei olnud päris sinu jaoks? Veel projekte leiad andmebaasist: //goo.gl/DzqcfY

Mis on töölaager?

Workcamp ehk töölaager on nii noortele kui ka täiskasvanutele loodud vabatahtliku tegevuse vorm, kus inimesed saavad anda oma panuse kogukonda kuid siiski avastada ja õppida uue kultuuri kohta. Programmid on rahastatud kas organisatsioonide enda toel või mõneti ka riiklike abidega, mistõttu tingimused ja ka isiklik osalustasu erineb riigiti. Laagreid toimub üle maailma, kilpkonnade päästmisest kuni festivalide korraldamiseni! Tekkis rohkem huvi? Võid meile julgelt estyes@estyes.ee kirjutada! Soovid teada rohkem korralduslikust poolest ja kandideerimisest? Vaata siia: //estyes.ee/vabatahtlikuna-maailmas/

Korraldaja
MTÜ Noortevahetuse Arengu Ühing EstYES
estyes@estyes.ee, kontakttelefon: 52 671 93