1

EE: Töölaager Prangli saarel!

Töökeel: 
Eesti
30 €

Prangi saarel toimuvad laagrid 3 vahetuses:                  

EST 50 PRANGLI MUUSEUM II 20.–30.07                     

EST 51 PRANGLI MUUSEUM III 03.–13.08       

Estyes on organisatsioon, kelle peamiseks tegevusvaldkonnaks on erinevate rahvusvaheliste projektide koordineerimine, et pakkuda võimalust kõigile 14–99-aastastele oma silmaringi laiendada ning avastada ennast ja maailma enda ümber läbi vabatahtliku teenistuse. See aasta pakume lisaks välismaistele töölaagritele võimalusi panustada meie oma Eesti kogukonda ning avastada kodumaad läbi vabatahtlike töölaagrite! Täpsem üleskutse ja kandideerimine siin. 

Prangli saar on Põhja-Eesti Balti meres asuv armas saar, pealinnast 30 km, kus on mitmekülgne loodus, südantsoojnedavad elanikud ja omad traditsioonid.  Eismesed märkmed saarest pärinevad juba aastast 1387, mil nimetati seda Rango saareks. Saar on vaid 6,44 km² ja püsielanikke on pea 80 inimest. Keset saart asub kiril, mis ehitati 1848, saarel on ka väike kogukoonakeskus ja külakool 8 õpilasega. Turistidele on suveks avatud restoran ja muuseum, kuhu oodatakse suveks töölaagrilisi appi! Samal ajal on saarel toimumas ja lastele loodus ja kunstilaager, kus vabatahtlikud saavad samuti panustada, lisaks korraldades soovil ka kultuurisündmusi. Rohkem infot saare kohta saab aadressil: Prangli info:www.prangli.ee, https://pranglireisid.ee/2017/03/05/5-reasons-why-visit-prangli-island-estonia/?lang=en

Töökeel: eesti
Vanus: alates 18. eluaastast
Piletiinfo: 30 €
Lisainfo: estyes.ee/projects/toolaager-prangli-saarel-eesti/

Laagri töö

Laagrilised aitavad renoveerida saare muuseumit, parandades ehituselemente ja hoolitsedes aia eest muuseumi ümber. Lastelaagris aitavad vabatahtlikud korraldada mänge ja soovi korral esitleda enda tegemisi või huvi pakkuvaid teemasid. Laagrilapsed on vanuses 7–9. Vabatahtlikud teevad päevad tööd 6–8 tundi, tööd juhendab kohalik järelvaataja.             

Majutus

Majutustingimused on lihtsat: magada saab sees, kuid palun võta kaasa magamiskott. Välikäimla asub hoone kõrval, samuti olemas sauna võimalus. Toiduained on tagatud kohalike poolt, vabatahtlikud teevad ise süüa.

Transport

Palume Tallinnasse saabuda laagri esimese päeva pärastlõunaks, kus üheskoos saadakse kokku ja liigutakse praami peale. Tagasitulek on planeeritud viimase päeva 16.00 pramile.

Vaba aeg

Prangli saarem  on mitmekülgne ja ka puutumata loodus. Ringi saab jalutada või matkata nii metsas, lagealal, ujuda nii kivisema kui ka liivase rannajoone ääres. Laager sobib hästi neile, kes naudivad eemaldumist linnast ja looduslähedust. Planeeritud on ka paadituur.

Erinõuded

Motiveeritud, avatud mõtlemisega, loov ja teotahteline. Suutlikkus saada hakkama lihtsates tingimustes ja valmisolek nautida saare elu. Kindlasti võtta kaasa sääsetõrjevahend!

Osalustasu

Administratiivkuludeks ja transpordiks palume osalejatel osalutasu 30 €. Palume selle maksta enne laagrit panga ülekandega, täpsema info saab koordinaatorilt.

Osalemine

Osalemiseks täida avaldus, märgi soovitud vahetus ja saada see aadressile estyes@estyes.ee. Seejärel võtame sinuga ühendust ja viime kontakti korraldajatega.

See projekt ei olnud päris sinu jaoks? Veel projekte leiad andmebaasist: //goo.gl/DzqcfY

Mis on töölaager?

Workcamp ehk töölaager on nii noortele kui ka täiskasvanutele loodud vabatahtliku tegevuse vorm, kus inimesed saavad anda oma panuse kogukonda kuid siiski avastada ja õppida uue kultuuri kohta. Programmid on rahastatud kas organisatsioonide enda toel või mõneti ka riiklike abidega, mistõttu tingimused ja ka isiklik osalustasu erineb riigiti. Laagreid toimub üle maailma, kilpkonnade päästmisest kuni festivalide korraldamiseni! Tekkis rohkem huvi? Võid meile julgelt estyes@estyes.ee kirjutada! Soovid teada rohkem korralduslikust poolest ja kandideerimisest? Vaata siia: //estyes.ee/vabatahtlikuna-maailmas/

Korraldaja
MTÜ Noortevahetuse Arengu Ühing EstYES
estyes@estyes.ee, kontakttelefon: 526 7193

Katusüritus

Suvised laagrid »