1

EE/EN: Töölaager Hiiumaal Alliksaare farmis!

Töökeel: 
Eesti
Inglise
30 €
E, 24.08.20 Kogu päev
Alliksaare farm
Laasimetsa tee, Metsaküla, 92249 Hiiu maakond, Estonia
E, 21.09.20 Kogu päev
Alliksaare farm
Laasimetsa tee, Metsaküla, 92249 Hiiu maakond, Estonia

Vahetused:

vahetusi saab kombineerida või ka endale sobilikke kuupäevi pakkuda!

EST 30 ALLIKSAARE FARM  IV 27.07–21.08

EST 43 ALLIKSAARE FARM  V 24.08–18.09

EST 47 ALLIKSAARE FARM VI 21.09–16.10

Estyes on organisatsioon, kelle peamiseks tegevusvaldkonnaks on erinevate rahvusvaheliste projektide koordineerimine, et pakkuda võimalust kõigile 14–99-aastastele oma silmaringi laiendada ning avastada ennast ja maailma enda ümber läbi vabatahtliku teenistuse. See aasta pakume lisaks välismaistele töölaagritele võimalusi panustada meie oma Eesti kogukonda ning avastada kodumaad läbi vabatahtlike töölaagrite! Täpsem üleskutse ja kandideerimine siin. 

 

Töökeel: eesti, inglise
Vanus: alates 18. eluaastast
Piletiinfo: 30 €
Lisainfo: estyes.ee/projects/toolaager-hiiumaal-alliksaare-farmis-eesti/

Partner

Hiiumaa, suuruselt 2.saar Eestis, on üle 10 000 aasta vana. Esimesed tähendused saarest on juba astast 1228, kui sellele viidati kui Dageida, hilisemalt Dagö. Praeguseks on elanikke saarel pea 10 000, kes on tuntud om lahkuse ja särtsaka huumorimeele poolest. Saarel on mitmeid huvitavaid vaatamisväärsusi ja lummavaid looduspaiku, mis kõik ootavad avastamist. Alliksaare farm asub Nurstes ning edendab kohalikku tootmist, jätkusuutlikku eluviisi ja ökoloogilist mõtlemist. Samuti hoolitsetakse NATURA kaitseporgrammi kuuluvate lindude pesitsuspaikade eest. Eelmistest aastatest saab laagrivideot vaadata siit: vimeo.com/55764079 , www.youtube.com/watch?v=QEAc2Sch6f8.

Töö

Laagrilised teevad peamiselt tööd hobuste ja veisekarjadega. Hetkel on talus 70 hobust ja 100 lehma. Tööks on karjamaade hooldus, järelvalve, aedade parandamine, merest uhutava puhastamine. Mõningad vahetused tegelevad ka talvehooaja ettevalmistustega. Soovijatel on võimalus hoolitseda koos treeneriga hobuste eest, käia ratsutamas. Töö on peamiselt õues, 6-8 tundi päevas. Tööd tehakse nii kohaliku järelvaataja juhendamisel kui ka omaette.

Majutus ja toitlustus

Majutus on lihtsates tingimustes: karavanides, voodid on olemas, kuid kaasa tuleb võtta magamiskott. Olemas on pesemisvõimalus, köögiosa. Toorained söögiks antakse korraldaja poolt.

Asukoht ja vaba aeg

Alliksare farm asub Hiiumaa, Nurste külas.  Hiiumaale on võimalik tulla bussiga Tallinna Bussijaamast, reisi sees on ka praamipilet ning transport saarel. Infot graafiku kohta leiab tpilet.ee lehelt. Vaba aega on võimalik veeta looduses, matkates, ujudes. Korraldaja on valmis tutvustama ka teisi saare paiku. Vabatahtlikel on võimalus külastada ka kohalikke üritusi.

Nõuded

Avatud meel ja kohanemisvõime tulevad lihtsates tingimustes ja talutöödes kindlasti abiks. Teatud tööd on mõeldud iseseisvaks tegemiseks, seega vastutustunne ja pealehakkamine on oluline. Kogemused loomadega või tehniliste masinatega/tööriistadega tulevad kasuks. Alkoholi tarbimine ja suitsetamine ei ole farmi aladel lubatud. Osalustasu on mõeldud administratiivkulude katmiseks ja tuleb maksta ette pangaülekandega. 18+ aastat vana.

Osalemine

Osalemiseks täida avaldus, märgi soovitud vahetus ja saada see aadressile estyes@estyes.ee. Seejärel võtame sinuga ühendust ja viime kontakti korraldajatega.

See projekt ei olnud päris sinu jaoks? Veel projekte leiad andmebaasist: //goo.gl/DzqcfY

Mis on töölaager?

Workcamp ehk töölaager on nii noortele kui ka täiskasvanutele loodud vabatahtliku tegevuse vorm, kus inimesed saavad anda oma panuse kogukonda kuid siiski avastada ja õppida uue kultuuri kohta. Programmid on rahastatud kas organisatsioonide enda toel või mõneti ka riiklike abidega, mistõttu tingimused ja ka isiklik osalustasu erineb riigiti. Laagreid toimub üle maailma, kilpkonnade päästmisest kuni festivalide korraldamiseni! Tekkis rohkem huvi? Võid meile julgelt estyes@estyes.ee kirjutada! Soovid teada rohkem korralduslikust poolest ja kandideerimisest? Vaata siia: //estyes.ee/vabatahtlikuna-maailmas/

Korraldaja
MTÜ Noortevahetuse Arengu Ühing EstYES
estyes@estyes.ee, kontakttelefon: 526 7193

Katusüritus

Suvised laagrid »