Häälejooga Kristiines

Joogatundide aluseks on Hatha-jooga koos hääletööga ja pehmed dünaamilised liikumisharjutused. Sooritame ka hingamisharjutusi ning mudrasid ehk joogažeste. 

Harjutusi sooritatakse pehmelt, ilma liigsete pingutusteta, vastavalt oma keha vajadustele ja võimetele. Tasakaalustades keha, hinge ja meelt aitab joogaga tegelemine vähendada stressi, alandada kehakaalu ning parandada inimese üldist kehalist ja tervislikku seisundit ning rühti. See tugevdab siseelundeid ja korrastab nende tööd, suurendab painduvust ja tasakaalu. 

Hääle ja liikumise sünkroonsus aitab hingamist korrastada ja juhtida loomulikul moel – inimene rahuneb, lõdvestub. Harjumus sügavamalt ja täielikumalt hingata kandub ka igapäevaellu. Joogaharjutuste sooritamisest koos häälega on suur abi ka hingamisteede probleemide ja nina-neelu-kurgu-kõri piirkonna põletike ennetamisel ning leevendamisel. 

Tund koosneb soojendusest, füüsilistest harjutustest, lühikesest meditatsioonist ja lõpulõdvestusest. Erilist tähelepanu pöörame seljapingete leevendamisele. Osalemine ei eelda muusikalist haridust ega laulmisoskust, ka ei pea olema tugevas füüsilises vormis.

Häälejooga on abiks ja soovitatav:

hingamisteede probleemide ja nina-neelu-kurgu-kõri piirkonna põletike ennetamise puhul

nõrga, jõuetu hääle tugevdamiseks ning jõustamiseks

tunnete teadvustamiseks ja väljendamiseks

kehaliste ja tundepingete vabastamiseks, korrastamiseks ja tasakaalustamiseks

mineviku hirmudest, häbist, hingevalust vabanemiseks; lootusetuna näivatest olukordadest välja tulemiseks

keskendumise ja kuulmise parandamiseks

barjääride ületamiseks enese väljendamisel

loovuse virgutamiseks

neile, kes peavad oma igapäevases töös rohkesti häält kasutama

Häälejooga tunnid toimuvad Kristiine Sotsiaalmaja päevakeskuses Sõpruse pst. 5, Tallinn T ja N kell 18.00-19.30 ja R kell 17.30-19.00. Joogamatid on koha peal olemas. Parkimine tasuta. Vajalik registreerumine kairon2@hotmail.com või tel. 5354 1506. Uutele osalejatele soodushind. Tere tulemast!

Lisainfo: http://haalejooga.simplesite.com/418656628 ja häälejooga facebooki lehelt.

Korraldaja
SKB OÜ
kairon2@hotmail.com, kontakttelefon: 53541506