Hommikune Tai Chi Chuan

Alustades päeva hommikuse Tai Chi-ga loome eeldused õnnestunud päevaks. Äratades selgroo ja meeled, puhastades keha ja vaimu, paneme käima oma energiad ja avame paremini oma potentsiaalid minemaks vastu uue päeva väljakutsetele. Hommikune Tai Chi teeb meid erksaks, hoiab vormis ja heas tujus.

Tai Chi Chuan – tõlkes „suursuguse väe/kõiksuse rusikas või kosmilise/suursuguse väe rusikas“ on üks vorm qigongist, mis tähendab töötamist energiaga. Tai Chi on harjutuste või liikumiste süsteem, mille eesmärgiks on tervis ja tervendamine ning pikaealisuse saavutamine. Inimese keha ravib, tasakaalustab ning taasseadistab ennast ise. Selleks tuleb kehale anda võimalus luua vastav seisund- selles seisnebki Tai Chi Chuaniga tegelemise efektiivsus.

See kunst on sündinud Hiinas, kus ta sajandite vältel on arenenud nii võitluskunsti kui inimese enesearendussüsteemina, arendades indiviidi keha, teadvust ja vaimu tervikuna.

Tai Chi põhineb yangn-yin põhimõttel ja tähendab tasakaalu yangi ja yini vahel, mida peetakse mehelikuks ja naiselikuks printsiibiks. Kui yang ja yin ei ole tasakaalus, kaasnevad sellega tervisehäired. Rahulik, voolav ja ringjas kiirustamata liikumine on kogu kehale pehme ja mõõdukas massaaž, mis vabastab keha ja meele pingetest. Füüsiline ja vaimne taskaal ning tervis on kõrge elukvaliteedi lahutamatuks eelduseks.

Huvilistel palume eelnevalt registreeruda.

Marek Vellend alustas Tai Chi Chuaniga süstemaatilist tegelemist 2004 aastast meister Yongsheng Shengi juhendamisel. Iseseisva juhendajana alustas treeningute läbiviimist aastast 2007. Ta on rahvusvaheliselt tunnustatud Tai Chi ja Wu shu võistluste kohtunik. Marek on välja töötanud süsteemi Tai Chi treeningute läbiviimiseks puuetega inimestele.

Korraldaja
Tallinna Rahvaülikool (Vene tn 6)
kontakttelefon: 644 1149