Improteater koolinoortele - Improteater IMPEERIUMi stuudio

alates 15. eluaastast
Töökeel: 
Eesti
50€/kuu
E, 27.05.24 kell 16:00 - E, 27.05.24 kell 17:30
Improteater IMPEERIUM
Ankru 10, 11713 Tallinn, Estonia

Improteater - KOOLINOORED vanuses alates 15. eluaastast
Sind ootab mitte tavaline näitering!
https://improimpeerium.ee/stuudio/improteater-koolinoored/

Millal?
Iganädalaselt esmaspäeviti 2. okt 2023 - 31. mai 2024 kell 16:00-17:30 (v.a riigipühad)
Grupiga saab liituda igal ajal.

Kus?
Improteater IMPEERIUM, Põhjala tehas, Ankru 10

Juhendaja: näitleja Mairi Tikerpalu (Improteater IMPEERIUM)

Kohti grupis: 16

Osalustasu: 50 eurot/kuu

Liitumine: Registreerimiseks saada lapse nimi ja vanus, vanema e-post ja telefon: mairitikerpalu@improimpeerium.ee / 58011042

 

Ma räägin Sulle ühe loo…

Kunagi ammu ühes linnakeses oli grupp noori, kes olid tüdinud ühest ja samast rutiinist. Nad igatsesid midagi põnevat ja erilist, midagi, mis vabastaks nende loovuse ja paneks tundma, et nad elavad täiel rinnal. Nii nad sattusidki improteatri tundide maagilisse maailma.

Kogenud ja särava impronäitleja juhendamisel asusid need noored naeru täis eneseavastuse teekonnale. Iga tund oli täidetud humoorikate mängude ja harjutustega, mis panid proovile nende kiire mõtlemise ja kujutlusvõime. Nad õppisid reageerima hetkeolukorrale, usaldama oma sisetunnet ning ootamatusi kahe käega vastu võtma. 

Kuude möödudes muutusid noored enesekindlateks esinejateks, rõõmustades oma huumoritunnetusega nii publikut kui ka sõpru ja perekonda. Kuid asi polnud ainult naerus, improteatri tunnid õpetasid neile ka vajalikke oskusi eluks. Nad õppisid meeskonnatöö olulisust, üksteise toetamist ja said teada, et ebaõnnestumine ja eksimine võib olla hüppelauaks edu saavutamisel. 

Lõpuks ei saanud need noored mitte ainult osavateks improviseerijateks, vaid leidsid ka uue eluhoiaku. Nad leidsid sel teekonnal sõbrad ja kaaslased kogu eluks. Nad mõistsid, et maailm on nende lava. Nad mõistsid, et oma teravmeelsuse ja kiire mõtlemisega on nad valmis alistama kõik ettetulevad väljakutsed, sest neil on võime luua iga hetk midagi erakordset.

 

ÕPPETÖÖ

Varasem esinemis- või näitlemiskogemus ei ole vajalik (aga on abiks).

Tundides on kõik pidevalt tegevuses ning keegi ei jää kõrvale igavlema. Mõne mänguga on kogu grupp kaasatud, mõne puhul käib töö paralleelselt 3-4 liikmelistes gruppides ning teeme ka paarisharjutusi. Enne ja/või pärast harjutust teeme lühikese juturingi ja arutleme, millist oskust antud harjutus treenib ning kuidas osalejad end ülesannet täites tundsid ja mida enda ning kaaslaste puhul märkasid. Tunni teises osas tekitame lava- ja publikuosa ning treenime stseenitööd. Niimoodi tegevuslikkust ja analüüsi kombineerides saame kursuse, kus õppimine on efektiivne ning lõbus!

Õpetamisel tugineme Viola Spolini ja Keith Johnstone’i poolt välja töötatud impro põhimõtetele ja metoodikale kombineeritult juhendaja enda edasiarenduste ja praktikaga.

Lisaks improvisatsioonile treenime ka lavalist olekut, häält ja diktsiooni.

Õppeaasta lõpetame maikuus stuudio gruppide avalike etendustega.

 

MIDA IMPROTEATER ÕPETAB?

 • Loovuse arendamine: Improteatri tunnid julgustavad Sind mõtlema väljaspool tavapärast ja arendama oma fantaasiat. Kasvab võime ajurünnakus kiiresti uusi ideid genereerida ning suudad leida loovaid lahendusi.
   
 • Suhtlemisoskused: Improvisatsiooniline keskkond arendab Sinu suhtlemisoskusi, sealhulgas kuulamist ja vahetut reageerimist. Õpid end vabalt ja autentselt väljendama. Kuna improteatri tundides on vaja mõista kaaslaste vaatenurki ja emotsioone, areneb Sinu empaatia. Improteater aitab Sul mõista paremini ka iseenda emotsioone ja reaktsioone erinevates olukordades, arendades nii Sinu eneseteadvust.
   
 • Koostööoskused: Improteatris paneme rõhku meeskonnatööle, mis arendab koostööd teiste osalejatega.
   
 • Loomulik esinemine: Improvisatsioon õpetab Sulle loomulikku ja spontaanset esinemist.
   
 • Kiire mõtlemine: Improvisatsioon nõuab kiiret reageerimist, mis arendab Sinu kiiret mõtlemisvõimet.
   
 • Kohalolu, keskendumine: Improteatri harjutused nõuavad kohalolu, mis treenib Sinu vaimse tervise hügieeniks vajalikku keskendumisvõimet ja fookuse juhtimist.
   
 • Hirmu ületamine, usaldus iseenda vastu: Improteatri tunnid aitavad Sul ületada esinemishirmu ja hirmu ebaõnnestumise ees. Spontaansetest olukordadest väljatulemise treenimine aitab Sul usaldada oma võimeid ja olla enesekindlam.
   
 • Ootamatuste omaksvõtt: Improvisatsioon õpetab Sul ootamatustega kohanema ja neid omaks võtma.
   
 • Enese aksepteerimine: Improteater õpetab Sind omaks võtma nii õnnestumisi kui ka ebaõnnestumisi.
   
 • Läbimurdeliste hetkede kogemine: Koged hetki, kus spontaanne loovus viib unikaalsete tulemusteni.
   
 • Stressi vähendamine, elurõõm: Mänguline keskkond aitab vähendada igapäevast stressi. Improvisatsioon toob kaasa naeru ja rõõmu, mis parandab su meeleolu. Tunnid julgustavad Sind olema mänguline ja lõbutsema. Improvisatsioon aitab Sul avastada rõõmu ja rahulolu hetkes olemisest.

 

JUHENDAJA  - “Armastan impro vabadust ja mängulisust.”

Mairi Tikerpalu on näitleja, tarkvara arendaja ja koolitaja. Improvisatsiooniteatriga on ta tegelenud pea-aegu 15 aastat. Sama kaua on ta õpetanud ja juhendanud nii tava- kui improteatrit nii täiskasvanutele kui noortele. Olnud õpetajaks mitmetes koolinoorte teatrilaagrites, Polygoni teatrikoolis, NUKU teatri noortestuudios. Juhendab improteatri töötube koolides üle Eesti VAT teatri haridustegevuse kaudu. Õpetab improteatri kursuseid Von Glehni teatris, kus tema täiskasvanud gruppidest on välja kasvanud nii mõnigi hetkel tegev improtrupp. Laiemale üldsusele on ta tuntud teleseriaalist “Õnne 13”, mänginud ka “Kättemaksukontoris” jm kodumaistes sarjades.

Loe lähemalt juhendaja kohta: https://improimpeerium.ee/imperaal/mairi-tikerpalu/

 

KUIDAS TULLA? 

Improteater IMPEERIUMisse (Põhjala tehas, Ankru 10) saad mugavalt trammiga nr 6 või bussiga (nr 32 ja 72) - tule Sirbi peatuses maha, jaluta üle tee ja keera Ankru tänavale sisse (Tallinna Kunstigümnaasiumi vastas).

 

Teatri koduleht: https://improimpeerium.ee/
Facebook: https://www.facebook.com/improimpeerium/
Instagram: @improteater_impeerium (https://www.instagram.com/improteater_impeerium/)

Korraldaja
Improteater IMPEERIUM
mairitikerpalu@improimpeerium.ee, kontakttelefon: 58011042