1

Joonistamine ja maalimine Frank Koop

Joonistamise ja maalimise ABC Frank Koop

NB! Esimene kohtumime 29.august (kolmapäev) kell 17:30.

Tunnid toimuvad klassis nr. 37 järgnevalt:
esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 15:00-19:00.

Veel on vabu kohti! Huvi korral palume tulla sobival päeval ja kellaajal tutvuma ringi tegevusega. Kokkuleppel õpetajaga saab ringis osalemise kellaaegu muuta õpilasele sobivaks. Kohtumiseni!

Joonistamise ja maalimise ringis tutvume ja õpetame nende mõlema tegevuse põhilisi ja vajalikke reegleid. Nendeks on perspektiiv, valgus ja vari, kompositsioon, värvusõpetus jne. Õppekava ise pakub palju võimalusi ja õpilane saab arendada enda oskusi edukalt nii joonistamises kui ka maalimises.

Iga vanuse jaoks on erinevad õppeprogrammid. Noorematele gruppidele on kergemad ülesanded ja vanematele gruppidele keerulisemad ülesanded. Igas tunnis on erinevad ülesanded ja igas tunnis või kahes tunnis järjest peaks õpilane tegema valmis ühe teose mille ta saab endaga koju kaasa võtta.

Joonistamises ja maalimises on võimalus õpilasel kasutada ja proovida erinevad materjale ja tehnikaid. Joonistamise tundides saab õpilane panna proovile ja arendada enda vaatlemise ja käelisi oskusi. Kuna joonistused on tihti mustvalged, siis maalimine pakub võimalust kasutada värve. Joonistamise tundides antakse õpilasele võimalus arendada enda joonistamise oskusi ja maalimise tundides on omakorda võimalus arendada enda maalimise oskusi. Need kaks on eraldi tunnid ja mõlemat on enam-vähem võrdselt õppekavas.

Minu erialaks on kujutav kunst; ennekõike joonistamine ja maalimine. Nende kahe jaoks sain põhilised oskused Tartu Kunstikoolis õppides. Oma õpinguid täiendasin paar aastat EKA´s maalikunsti erialal, seejärel Tallinna Ülikoolis vabade kunstide erialal, mille jooksul oli mul võimalus aasta aega õppida Kreekas; ning seejärel õpingud Inglismaal Cambridge´i linnas, kus lisaks õpitule sain oma oskusi rakendada joonistamist õpetades.
Enda lemmikteemadeks on inimese, loomade, looduse ja lisaks ka linnamotiivide kujutamine. Neid objekte-subjekte sooviksin ja suudan ka õpilastele õpetada. Selleks sobivad igati nii joonistamise kui ka maalimise tunnid. Joonistamises tunnen end kindlalt söepulga tehnikas ja mulle sobib ka tavalise hariliku pliiatsi kasutamine, sest neid toodetakse väga erineva kõvaduse ja pehmusega. Maalimiseks kasutan ise tavaliselt õlivärve.

Õpetaja- Frank Koop, telefon +372 5216043; frkoop@hotmail.com

Õppetasu:  22 € kuus (6 tundi nädalas).

Tunnid toimuvad vastavalt vanusegruppidele ja tasemetele.

Registreerimine kodulehel www.kanuti.tln.edu.ee

Korraldaja
Tallinna Kanutiaia Huvikool
kanuti@kanuti.tln.edu.ee, kontakttelefon: +372 6440989