Keraamikaring Marit Ditmann

7 kuni 18
Õppetasu: 26 € kuus (4 tundi nädalas)

Keraamikaring toimub teisipäeviti ja neljapäeviti, kell 18.00.-19.30.


Keraamika (vanakreeka sõna keramos tähendabki savi) on põletamisel põhinev savitöötehnika- ja kunst ning vanimad leitud esemed on valmistatud ligemale 30 tuhat aastat tagasi. Iidsed leiud ei ole tarbenõud, vaid ilu- ja kultusobjektid. Alles hiljem hakati toiduainete, vee, veini, õli ja muu hoidmiseks ning transportimiseks tegema savist nõusid.

Ringi juhendajaks on keraamik Marit Ditmann, kes on lõpetanud oma eriala Eesti Kunstiakadeemias 2004. aastal ning on tänaseks juba üle kümne aasta tegev kunstnikuna Tallinna vanalinnas Katariina Gildi savikojas. Tema peamiseks inspiratsiooniallikaks on põhjamaine loodus, samuti geomeetrilised kujundid, mustrid ja vormid.

Kanutiaia Huvikooli keraamikaringi on oodatud lapsed ja noored vanuses 7 kuni 18. Koos õpitakse tundma materjale ja erinevaid tehnikaid ning voolima savist kujusid ja esemeid. Lisaks õpitakse valminud töid glasuurima ja kõrgkuumusahjus põletamiseks ette valmistama. Keraamikaringi tunnid toimuvad teisipäeviti ja neljapäeviti kell 18:00 kuni 19:30.

Õpetaja Marit Ditmann

Telefon: +372 5066169

marit.ditmann@kanuti.tln.edu.ee

Õppetasu: 26 € kuus (4 tundi nädalas).

Registreeru huviringi

Korraldaja
Tallinna Kanutiaia Huvikool
kanuti@kanuti.tln.edu.ee, kontakttelefon: 6440989