Kullo tütarlastekoor Ellerhein

OSALEJAD: neiud vanuses 14 – 19 eluaastat
ÕPPEKEEL: eesti keel
TUNNID TOIMUVAD: 8 tundi nädalas (6 kooritundi, üks hääleseade ja solfedzo)
RUUMID: 12-0, 12-06, 12-07, 12-08
ÕPPETASU: 35 eurot kuus
ÕPETAJAD:
Ingrid Kõrvits (dirigent)
Ülle Sander (koormeister ja solfedzoõpetaja)
Vilja Sliževski (vokaalpedagoog)
Kadri Toomoja (kontsertmeister)
Merit Tuuling (õpetaja, kultuuritöö organisaator)
KONTAKT: 6646 122, ellerhein@kullo.ee
 
 
Tallinna Huvikeskuse Kullo kooristuudio Ellerhein (eelkäia oli Tallinna linna lastekoor) loodi 1951. aastal professor Heino Kaljuste (1925 - 1989) poolt, kes juhatas ja suunas koori kunstilist käekäiku oma elu lõpuni. 1989-2012 oli kooristuudio peadirigent Tiia-Ester Loitme. 
Eesti laulupidude 100. Juubeliaastal (1969. Aastal) valiti koori nimeks Ellerhein. 
Tänaseks on Ellerheinast saanud kooristuudio, kuhu kuuluvad ettevalmistusrühm Mummud, mudilaskoor, lastekoor ja tütarlastekoor. Kontserttegevuse kõrval kuulub põhiülesannete hulka lauljate vokaalsete võimete ning muusikalise kirjaoskuse arendamine hääleseade-, solfedzo- ja harmooniatundides. Koor kasutab laulude õppimisel relatiivset noodistlugemise süsteemi (JO-LE-MI).
Koori repertuaar koosneb nii klassikalisest kui kaasaegsest koorimuusikast väljapaistvatelt heliloojatelt üle maailma. Tütarlastekooril Ellerhein on au olla eesti autorite, eelkõige Veljo Tormise, Arvo Pärdi, Gustav Ernesaksa ja Cyrillus Kreegi koorimuusika tutvusta ja Eesti ja maailma kontserdilavadel. Väga sageli on osaletud suurvormide ettekannetel, arvukalt on võidetud rahvusvahelisi koorikonkursse. Tihe koostöö on Ellerheina sidunud Jaapaniga.
 

Korraldaja
Tallinna Huvikeskus Kullo
kullo@kullo.ee, kontakttelefon: 6646 109