1

Lähis-Ida tantsud meestele

Töökeel: 
Eesti
Inglise
http://www.swingtants.ee/hinnakiri/

Laupäeviti kell 13.30-14.30 on Tantsu- ja kultuurikodu MODUS saal vaid meeste päralt. Ainsaks õrnema soo esindajaks on õpetaja Kirsi Mari lepik.

Vale puha, et idamaatantsud on naiste pärusmaa. Lähis-Ida tantsude maailm on väga kirju ning sinna kuulub palju erinevat päritolu folkloorseid meestetantse. Folkloorsed tantsud on tihedalt seotud muusika ja kultuuriga üldisemalt; võitluskunstide, looduse, pidustuste ja traditsioonidega. Näiteks kuuluvad tuntumate meestetantsude alla jõuline rivitants dabke Liibanonist ja Jordaaniast ning saidi Egiptusest (arenenud kohalikust võitluskunstist nimega tahtib). Lähis-Ida tantsude tunnis tutvume erinevate folkloorsete tantsudega erinevatest Araabiamaadest, õpime tantsutehnikat ning sammukombinatsioone ja ka mõne tantsu. Tutvume tänapäevasemategi Lähis-Ida tantsudega – näiteks kuidas tantsivad mehed pidustustel ja pulmades tänapäeval?
Tundi on oodatud erinevas vanuses mehed, sest kõik tantsud on kohandatavad ning eelnev tantsukogemus pole üldse oluline!
Tere tulemast Lähis-Ida tantsude tundi,  mehed ja noormehed!

Korraldaja
Tantsu- ja kultuurikodu MODUS
modus@swingtants.ee, kontakttelefon: +3725177614