Minifiguuride fotograafia erikursus

Minifiguuridega fotod jõudsid avalikkuse ette palju aastakümneid tagasi seoses mudelraudteede hobiga – tolleaegsed pildid olid pigem asjaarmastajate fotod oma raudteedest, kus oli ka minifiguure. Mingil hetkel avastati, et “väikestel inimestel” võib olla oma elu, omad mured ja omad rõõmud, konfliktid ja koostöö – kõik sõltub vaid kunstniku ideest. Tänu lavastuste suurele üldistusvõimele, on fotod “väikeste inimestega” viimastel aastatel maailmas kiirelt kasvav trend – üha rohkem kasutatakse neid artiklite illustratsioonidena, kalendrites, reklaamides, postkaartidel ja galeriifotodel. Erinevalt fotodest pärisinimestega, kus iga foto kasutamiseks peab alati olema modellileping, on “väikesed inimesed” leplikud – neil ei ole isiklikke õigusi ja selliseid fotosid võib kasutada kõikjal. Lavastused minifiguuridega on suhteliselt odavalt teostatav fotograafia suund ja iga huviline võib endale sobiva ministuudio luua oma kodus – see ei vaja suurt pinda.

Minifiguuride fotograafia erikursus annab ülevaate minifiguuridest, abivahenditest, spetsiifiliste still-life ülesehituse põhimõtetest, sobivast fototehnikast ja valgusest. Keskendutakse kvaliteedile, et fotod oleksid müügikõlblikud pildipankades.

Omandatud teadmiste ja praktika baasil ei ole vahet, kas pildistatakse sisetingimustes või looduses – fotod tulevad tehniliselt korrektsed ja huviäratavad.

Kursusel osaleja fotograafiaalased oskused ja varustus võiks olla vähemalt fotohuvilise tasemel (oskus kasutada kaamera põhilisi funktsioone). Piisavad teadmised ja oskused kindlustab Praktiline fotograafia baaskursus.

Kursus toimub kogu vajaliku varustusega professionaalses koolitusklassis/fotostuudios......

 fotokoolitused.ee/

Korraldaja
Fotograafia Arendus- ja Koolituskeskus
info@fotokoolitused.ee, kontakttelefon: 5033682