Muhu tikand linastel rõivastel

159€

Sulle meeldivad muhu tikandiga linased kleidid, sooviksid neid osata ise tikkida, aga ei oska kuskilt alustada - siin on Sinu võimalus! Tule TikiMari Käsitöökooli puuvillaste pärlniitidega tikitud Muhu tikandi koolitusele neljal neljapäeval üle 2 nädala veebruarist maini - 26.03, 9.04, 23.04 ja 7.05 kõikidel päevadel kell 18-21. Koolitus toimub Ohhooo stuudios Tallinnas Peterburi tee 38 2.korrus.

Muhus tikitakse tavapäraselt villase lõngaga kõikidele erinevatele kangastele, mis teeb aga keeruliseks rõivaste hilisema hooldamise. Rõivaid tuleb pesta käsitsi, et villane tikand ära ei vanuks. TikiMari tikib kõik tellitud linased kleidid puuvillaste pärllõngadega, olles välja töötanud selleks eritehnika. Kuidas tikkida Muhu tikandit nii, et rõivast oleks hirmuta võimalik pesumasinas pesta – neid oskusi olen valmis jagama oma tulevaste kursuslastega.

Õpetaja Tiina Kannistu pagasis on ligi tuhat rahvuslikku rõivaeset 10 aasta jooksul TikiMari'na tegutsedes.
Tema tikitud kleidid, särgid ja kuued on viidud tähtsatele vastuvõttudele nii Eesti kui ka Soome presidendi juurde, pulmadesse, koolide lõpetamistele, juubelitele ja ka meie suurimatele tippsündmustele - laulupidudele.
Nüüd on aeg oma teadmisi-oskusi ka teistega jagada TikiMari Käsitöökoolis.

Kursus sobib ka algajale tikkijale, kursuse alguses võtame meeldetuletuseks läbi kõik muhu tikandis kasutatavad põhipisted ja õpime selgeks põhivõtted erinevate lilleõite tikkimisel. Lisaks samm-sammulised piltõpetused levinumate lillede, kõrte ja marjade tikkimiseks (rukkilill, karikakar, viljapea, moon, maasikad, kellukad, meelespead)

Kursuselt saad:
• oskuse tikkida hoolduskindlaid muhu mustreid erinevatele kleidikangastele
• fantaasiaturgutuse nõuannete ja näidete näol rõivaste muhu tikandiga kaunistamisel
• oskuse kanda mustreid erinevatel viisidel rõivastele, kasutada šabloone ja trafarette
• oskuse tikkida läbitud samm-sammuliste õpetuste abil muhu tikandi levinumaid lilli, lehti, varsi, viljapäid ja marju
• oskuse kavandada ja tikkida oma rõivaeset
• oskuse viimistleda puuvillaste pärlniitidega tikitud tikandeid
• teadmised, kuidas puuvillase muhu tikandiga kaunistatud rõivaid hooldada.

Võimalus soetada tikkija stardikomplekt (32 eurot või kvaliteetsemate DMC niitidega komplekt 65 eurot), milles leiad vajaminevad töövahendid ja omavahel kokkusobivate värvidega puuvillased pärllõngad jätkukleitide tikkimiseks. Kursusel õpime DMC niitide baasil.

Kuni 26.veebruarini registreerijaile kehtib varase registreerija hind 129 eurot. Alates 27.veebruarist on kursusel täishind 159 eurot.

Kursuse hind sisaldab kohapeal tikkimiseks vajalikke materjale, kerget lõunapausi ning päris kindlasti ka head seltskonda. Kursusel osalemise soovist andke teada meilile tikimari@tikimari.com või TikiMari Käsitöökooli sõnumites. Kohtade arv on piiratud. Koolituse eest tasumine toimub ettemaksuna arve alusel. Praktiline korralduslik info saadetakse peale arve tasumist.
Kursus võib ära jääda, kui maksetähtajaks pole laekunud osalustasusid vajaliku arvu osalejate poolt. Kursuse mittetoimumise korral makstakse laekunud osalustasud tagasi.

 

Teisi koolitusi vaata lehelt: www.facebook.com/OhhoooStuudio/

Korraldaja
Ohhooo Stuudio
ohhooostuudio@gmail.com, kontakttelefon: 5186539