Õnnelik seenior raamatukogus: mälutreening

Mälutreening seenioridele

Mälutreening toimub teisipäeval, 03.12.2019 kell 11.00-12.30.

Läbiviija on mälutreener Vaike Pähn, MTÜ 65b

Vajalik registreerimine, kontakttelefonil 6830990; saase@tln.lib.ee või kohapeal. 

MÄLUTREENING 1 KORD KUUS (september 2019 – mai 2020)! Läbiviijaks on mälutreener, kes on õppinud vanemaealiste inimeste mälu treenimist. Mälutreening on suund vaimse tervise edendamise valdkonnas. Ei ole head või halba mälu. Oma aju funktsioone saab parandada igaüks. Mälutreeningul tegeletakse mälu kasutamise oskustega. Mäluharjutusi tehes säilivad ja paranevad vaimsed võimed.

 

03. septembrist 2019. a – 31. maini 2020. a ootame kõiki vanuses 60+ Tallinna Keskraamatukokku (Estonia pst 8), Nõmme raamatukokku (Raudtee 68), Pirita raamatukokku (Metsavahi tee 19) ja Sääse raamatukokku (Sõpruse puiestee 186), et osaleda projektis “Õnnelik seenior raamatukogus”.

Projekti eesmärk on pakkuda seeniorile võimalust olla sotsiaalselt aktiivne ühiskonnaliige. Projekti raames viime regulaarselt läbi tegevus- ja vestlushommikuid, töötube ja kohtume mälutreeneriga.

Osalejateks ootame seenioreid alates 60ndast eluaastast, kes on tegevustes isetegijad, iseõppijad ja kogemuste jagajad.

TEGEVUS- JA VESTLUSHOMMIKUD 1-2 KORDA KUUS! Ühe kuu jooksul toimuvaid tegevus- ja vestlushommikuid seob üks kindel teema.

Kord kavartalis kohtutakse erialaspetsialistiga ja teistel kordadel toimub raamatukoguhoidjate modereeritud vestlus/arutelu seenioride endi vahel. Sealhulgas tutvustavad raamatukoguhoidjad osalejatele teemakohaseid raamatuid ning viivad läbi käelisi ja arvutialaseid tegevusi ning õpetavad igal kohtumisel mõne uue oskuse või jagavad teemakohast infot.

TÖÖTOAD toimuvad 1-2 korda kuus. Töötubade läbiviijateks on erinevad erialaspetsialistid, kes õpetavad uusi oskusi ja annavad teavet seenioridele sobivateks loominguliste tegevusteks, samuti uusi teadmisi tervise ja ohtuse valdkonnas.

Lisainfo: saase@tln.lib.ee või raamatukogudes kohapeal. Osavõtt on tasuta!

Projekti läbiviimist toetab Sotsiaalministeerium.

Korraldaja
Sääse raamatukogu
saase@tln.lib.ee, kontakttelefon: 6830990