RaRa x Brain Games: lauamängupäev

Oodatud on nii kooliealised lapsed koos saatjaga kui ka täiskasvanud.
Töökeel: 
Eesti
Inglise

Rahvusraamatukogu ja Brain Games kutsuvad sind lauamängupäevale!

Oodatud on nii kogenud lauamängurid kui ka need, kes sellest maailmast veel midagi ei tea.

  • Algajate jaoks on kohapeal Brain Gamesi kogenud juhendajad, kes mänge lähemalt tutvustavad, reegleid õpetavad ja neid ka mängu ajal järgida aitavad.
  • Mängida saab mitut moodi: nii paaris, üksi kui ühtse meeskonnana! On nii lihtsamaid kui keerulisemaid mänge, mis kõik samavõrra põnevad.
  • Mängimiseks võib kuluda mõne mängu puhul vaid 15 minutit või pool tundi, kuid soovi korral võib mängudes osaleda terve sündmuse jooksul. Samuti võib ühineda hiljem või vahepeal end turgutamas käia.

Valikus on modernseid klassikuid: “Catan”, “Mysterium”, “Carcassonne”, “Ainult üks”, “Kvedlinburgi soolapuhujad”, “Clever”, “Pandemic”, “Saboteur”, “Splendor”, “Stone Age”, “Sushi Go!”, “TEAM3”, “Codenames”, “6. võtab!", “Ice Cool”, “Klask”.

Sündmus toimub Eesti Rahvusraamatukogu väikese maja (Narva mnt 11) II korruse õppeklassis. Oodatud on nii kooliealised lapsed koos saatjaga kui ka täiskasvanud.

Osalemine on tasuta ning eelregistreerimiseta, tule lihtsalt kohale! Üritusega saab liituda terve päeva vältel.

 

Miks mängida lauamänge?

Strateegiamängud on heaks abivahendiks, et arendada ja säilitada loogilist mõtlemist, probleemide lahendamise ja suhtlusoskust. Osavusmängud aitavad arendada reaktsiooni, koordinatsiooni, kiirust, värvitunnetust, väljendus- ja keelelist oskust ning õpetavad kujundeid ja numbreid. Mänge on ka harivatel teemadel: need annavad meile teadmisi maailma ajaloost, teadusest ja kultuurist.

Lastel on mängides võimalik saada juurde teadmisi, õppida ja arendada suhtlemisoskust, tähelepanuvõimet, majandamisoskust ja palju muud. Ka vanemas eas on tähtis tegeleda kognitiivsete võimete hoidmisega, et ära hoida mälu, taju, tähelepanu- ja mõtlemisvõime halvenemist.

Korraldaja
Eesti Rahvusraamatukogu
info@nlib.ee, kontakttelefon: 630 7100