Robootika huvialaring lastele

E, 27.05.19 kell 15:00 - E, 27.05.19 kell 18:00
Manta Maja
Vabaduse puiestee 174, 10917 Tallinn, Eesti

Robootikaringi toimub igal esmaspäeval Manta Maja I korruse õppeklassis.Osalejatel on võimalus valida kahe õppegrupi vahel:

  • I õppegrupp, huvialaring toimub kell 15.00-16.30
  • II õppegrupp, huvialaring toimub kell 16.40-18.10

Registreerumisel palume märkida lahtrisse “Märkused ja küsimused“, millise õppegrupiga soovite liituda.

 

Huvialaringi on oodatud kõik 1. – 9. klassi õpilased, kes tunnevad huvi robootika ja masinaehituse vastu.  Ringitegevuse eesmärgiks on viia osalejad kurssi mehhatroonika alustega (masinate ehitus ja juhtimine) ning anda lastele piisav oskus haridusrobotite kasutamiseks tavakoolis. Eelneva saavutamiseks tutvustatakse robootika huvialaringis erinevate haridusrobotite ehitust ja kasutamist (programmeerimist).

Robootika on võimalusterohke huviala, mis arendab ruumilist, loovat ja tehnilist mõtlemist ning õpetab tegevusi läbi mõtlema ja planeerima. Programmeerimine ei ole sugugi igav koodikirjutamine, vaid läbi erinevate mängude saab sellest lõbus ja haarav tegevus.

Ringis kasutatakse erinevaid hariduslikke roboteid: Ozobot, mBot, CodeBug, Little Robot Friends, Moss, Cubroid, Sphero. Nende abil saab valmis ehitada liikuvaid roboteid, juhtida neid tahvli/telefoniga või programmeerida paberile joonistatud joonte ning visuaalse programmeerimiskeele abil.

Lisaks on võimalik õppida Arduino platvormil C programmeerimiskeelt ja Raspberry Pi abil Pythoni programmeerimiskeelt. Kasutada saab erinevaid riistvaravahendeid (näiteks led lambid, andurid, mootorid jne) ning selle käigus omandada teadmisi robotite ehitamisest.
Kõik tundides toimunud tegevused on üleval ka robootika- ja programmeerimisringi kodulehel: robootika.digipurk.ee

 

Lisainfo ja registreerimine läbi Manta Maja kodulehe: https://mantamaja.ee/koolitused/robootika/

Korraldaja
Manta Maja
katre@hammerhead.ee, kontakttelefon: 53838108