Teadveloleku kursus edasijõudnutele

Töökeel: 
Eesti
140 eurot, 7 kohtumist
E, 27.05.24 kell 17:30 - E, 27.05.24 kell 19:00
Tallinna Rahvaülikool vanalinna maja Vene 6
E, 03.06.24 kell 17:30 - E, 03.06.24 kell 19:00
Tallinna Rahvaülikool vanalinna maja Vene 6

Koolitaja: Loore Aaslav-Kaasik

ehk teadvelolek on hoiak, millega me igapäevaelu sündmusi ning olukordi kogeme. Kohalolu käesolevas hetkes. Teadlikkus oma otsustest, valikutest, suhetest. Teadlikkus sellest, mida me tarbime ja mida me loome. Oma emotsioonide valdamine ning teadlikkus nende tekkimisest. See on sinu valik, millise meelestatusega sa mõnda tegevust alustad või millise emotsiooniga selle käigus kaasa lähed. Kõige selle märkamine vajab aega, pühendumist ning tähelepanelikku treeningut.

Kursuse aluseks on 1970ndate lõpus dr. J. Kabat-Zinni poolt välja töötatud Mindfulness Based Stress Reduction Programme (Mindfulnessil põhinev stressi vähendamise programm):

programm kätkeb endas meeleharjutusi ning ülesandeid, mida teha igapäevaselt, aegajalt või “hädaabi” olukorras endas sisemise tasakaalu saavutamiseks;

harjutused on rakendatavad ka stressi ennetajana, kuna aitavad toetada tervislikke mõttemustreid ning on rohkelt rakendust leidnud üle maailma paljudes vaimse tervise toetusprogrammides.

Jätkukursus on mõeldud neile, kes on juba pikemat aega iseseisvalt Mindfulnessi (või mõne muu meditatiivse) praktikaga tegelenud või läbinud mõne pikema kursuse (näiteks 10-nädalase süvakursuse). Eelduseks on oskus ja järjepidevus iseseisvalt harjutustega tegeleda ja on seeläbi kujundanud endale igapäevase praktika. Jätkukursusel on võimalus minna harjutustega süvitsi, tegeleda nüansside ning pisut nõudlikuma tööga.

Igal korral jagab juhendaja ka viiteid teoreetilistele materjalidele ja harjutustele videote, tekstide ja audiomaterjalide kujul, mille abil saavad osalejad huvi korral iseseisvalt teemade kohta rohkem uurida.

Kursuse läbinud osaleja on süvitsi tutvunud meeleharjutuste ja ülesannetega, mida sisemise tasakaalu saavutamiseks igapäevaselt praktiseerida.

 

Registreerimine: kultuur.ee/kursus/teadveloleku-mindfulness-edasijoudnutele/

 

Korraldaja
Tallinna Rahvaülikool
erena.reilent@kultuur.ee, kontakttelefon: 5887 7165