Teksti illustreerimine

Töökeel: 
Eesti
96 €

1) Kõigepealt tutvume töövahenditega – tunne paberist ja pliiatsist. Valime ennast hetkel kõige enam inspireeriva lühiteksti – mõttetera, aforismi, sõna vms. Loome sinna juurde illustratsiooni. Dialoog algab – tekst ja pilt. Punkt ja täpp.

2) Tegeleme jutustava illustratsiooniga. Siin vaatame erinevaid raamatuillustratsioone – suuresti lasteraamatuid, kuna mu isiklik kogemus on peamiselt selles valdkonnas.  Vaatame ka reisikirju illustreerivaid materjale, jooniseid. Iga valib teksti ning suuna ja lähme teele.

3) Vaatame illustratsioonikunsti luules ja proosas. Siin liigume sügavamale siseilma – vaatleme tunnet, mida meis tekitab sõna ning anname seda edasi pildis. Tehniline küpsemine esimese kahe kursusepäevaga võimaldab meil nüüd peenemalt mängida formaadi, paberi, joone ja värviga.

4) Siin valime endale kursuse lõputöö. Loome illustratsioonide järgnevuse – suure pildi ja/või väiksemad illustratsioonid. Nüüd peame silmas terviklahendust, kuidas meie visioonis võiks olla illustreeritud kogu valitud materjal.

Kursuse jooksul valminud illustratsioonidest kujundame väljapaneku. Põhilised vajalikud töövahendid on kursuse poolt. Muidugi võib kasutada ka omi lemmikuid. Üldiselt keskendume pliiatsijoonistusele, kuid kuna mulle endale meeldib sageli kasutada pliiatsit koos pastellide ja akvarellidega on ka need uksed-aknad valla.

Maht 16 tundi.

Läbiviija Ave Teeääre on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia, ta illustreerib raamatuid ja ajakirju. 

Korraldaja
Tallinna Rahvaülikool
info@kultuur.ee, kontakttelefon: 56 901 707