Tule kuningriiki ehitama!

Tooma palvus on koht eestpalveks ja Jumala loo lugemiseks. Palvus toimub igal teisipäeval kell 17:00-19:30 Jaani kiriku keldrisaalis. Tooma palvusele saab tulla igaüks, keda huvitavad inimese elu ja Piibli lood.

Sel kevadel loeme, uurime ja kogeme Tooma palvusel lugusid tõotatud maa vallutamisest ja kuningatest. Kasutame selleks  bibliodraama meetodit. Lood algavad Joosua raamatust ja lõppevad Ruti ning kuningate juures.

Meie kohtumiste läbiv teema on:

Tõotatud maa. Vallutamine ja kuningad.

Jumal on oma rahvale lubanud tõotatud maa. Rahvas on kohale jõudnud. Nüüd tuleb see maa vallutada. Mooses on valitsuskepi üle andnud Joosuale. Kuningas järgneb kuningale. Käib kuningriigi ehitamine. Rahvas ei täida seadust.

Kuidas pääseda välja  suletud ringist?

________________________________

Mis on bibliodraama?

Oled Sa mõelnud, kui tihedalt on meie kaasaegne tsivilisatsioon seostud oma kaks tuhat aastat vanade kristlike juurtega? Kultuuriloolised seosed on üks võimalik leidude allikas, kui osaled bibliodraamas.

Bibliodraama on võimalus vaadelda elu ja erinevaid seisukohti, kasutades toetuspunktidena Piibli kirjakohta ja kohal viibijate vaatenurki, väljaütlemisi ning mõtisklusi.

Bibliodraamas võib osaleda igaüks, keda huvitavad inimese elu ja Piibli lood. Igaüks saab osaleda sel moel, nagu see on talle loomulik ja sobiv. Osaleja ei vaja eelinfot või oskusi - tule nii, nagu Sa oled!

Bibliodraama läbiviijad on Aarne Adler ja Kreet Aun.

Tooma palvust peab Jaani koguduse diakon Annely Neame.

Täpsemat infot kirjakohtade ja toimumisaegade kohta saab Jaani koguduse kodulehelt ja Tooma missa Facebooki lehelt.

Korraldaja
EELK Tallinna Jaani kogudus - Tooma missa
kreet.aun@gmail.com, kontakttelefon: 5211065