Anima võistlusprogramm 4 (Anima võistlusprogramm 4)

Tervislik annus nostalgiat ja meeleliigutust läheb üle reisiks Ida-Euroopa minevikku ja tänapäeva. Kuid oluline on siin see, kuidas animatsioonitegijad vormivad oma filmide teemad õppetundideks, haaravaks sissevaateks ümbritsevale keskkonnale või populaarsed rahvajutud impressionistlikuks näidendiks. Kunagi ei ole lihtne astuda kellegi teise jälgedes, olgu tegemist siis inimeste, regionaalse ajaloo või metsiku loodusega. Kuid see ütleb nii mõndagi, kui suudad aina uuesti ja uuesti välja mõelda ja määratleda seda, kuhu sa ise kuulud.

Lola - elav kartul
Prantsusmaa, Venemaa
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:17
Vene
Väike Lola ja tema pere peavad lahkuma kodust, millega on seotud palju mälestusi. Siiski on tulnud aeg lasta lahti armsaks saanud asjadest ja Lolale pole see raske, sest ta on saanud vanemaks.

Happevihm
Poola
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:25
Poola
Kusagil Ida-Euroopas. Noor jookseb ära oma masendavast kodulinnast. Tema varasem entusiasm hääletajaelust lahtub, kui ta leiab end keset ööd äärelinnast. Silla juures kohtub neiu tüübiga, kes turnib ebakindalt tasakaalu hoides kaitsepiirdel. Nii ta kohtubki Skinny’ga - omamoodi ebastabiilse veidrikuga. Skinny elab matkabussis, mida ta kasutab mitte kõige seaduslikemate tööülesannete täitmiseks. Koos mehega asub neiu teekonnale, millel pole sihti. Sõidu jätkudes kasvab nendevahel eriline kiindumus.

Talv vihmametsas
Eesti, Leedu, Mehhiko
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:09
Pildid meie unistuste metsikus rüpes elavate maagiliste olevuste elu- ja surmatantsust lopsakas troopilises vihmametsas nagu nad seda päevast päeva ja aastast aastasse etendavad.

Lest
Suurbritannia
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:06
Kalamees elab koos naisega hurtsikus. Ühel päeval püüab ta kinni võlukala. Kalur räägib sellest oma naisele ja nad otsustavad kala käest paluda, et see nende olukorda parandaks. Nad lähevad korduvalt kala jutule, iga korraga kasvavad ka nende nõudmised. Mida ahnemaks nad muutuvad, seda häiritum on maailm nende ümber.

Onu Thomase arvepidamine päevade üle
Portugal, Kanada, Prantsusmaa
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:13
Inglise
Regina isiklikest ja visuaalsetest mälestustest saab austusavaldus onu Thomasele, tagasihoidlikule mehele, kellel on lihtne ja anonüümne elu. See on minu austusavaldus sellele, et alati ei pea olema tuntud, et kogeda erakordset elu.