1

ANNE LINDT maalinäitus "Armunud teavad..."

 

 

 

 

        Armunud teavad...

 

Kunstnik Anne Lindti maalimisstiili võiks nimetada assotsiatiivseks sürrealistlikuks abstraktsionismiks, mida iseloomustavad eelkõige tundlik maalimistehnika ja paljud sümbolistlikud kujundid, mis avavad   omapäraselt maalide kordumatu sõnumi. Talle on olulised üldinimlikud väärtused koos tunde- ja filosoofilise maailmaga, mis ülistavad elu pühadust. Sellises omanäolises stiilis maalijaid on Eestis vähe.

 

Anne Lindt on pärit Pärnust,õppinud ülikoolis viis aastat maalimist Peeter Mudisti, Lembit Sarapuu, Sigrid Uiga jpt juhendamisel.

Kunstnik alustas oma loominguga üheksakümnendate algul. Sellest ajast on pärit ka pastell-akrüülmaal Noblesse oblige (1994), mida eksponeeriti Pärnus näitusel Mees ja Naine. Kahtlusteta tähistas see uue ning omapärase kunstniku lisandumist meie kunstiparnassile. Kuna nüüd kunstnikuseisus juba kohustaski, toimusid Anne Lindti järgmised näitused aastal 2001 Ballymore`i Eustasi galeriis ja 2002.aastal EV saatkonnas Iirimaal, kui kunstnik seal elas ja töötas.

Järgnesid näitused Pärnus 2009 ja Abja-Paluojal 2008, mille tööde müügitulu eest soetas ja annetas Anne Lindt Väikemõisa väikelastekodule üle 60 lasteraamatu. Mälestuseks kõikidele lastele, kes pidid ootamatute elumuutuste tõttu viibima aastaid lastekodus. Ka Anne Lindt ise elas ema raske operatsiooni tõttu aasta lastekodus.

Anne Lindti loodud sügavamõtteline maailm on peidus värvikireva pealispinna taga. Aga just see annabki põhjalikumalt tema maaliloomingusse süvenedes võimaluse panna ennastki proovile, lahendades piltidel loodud keerulisi, kuid vaieldamatult inimlikke mõistatusi. Ülesanne pole kergete killast, kuid... armunud teavad lahendusi.

Korraldaja
Anne Lindt
anne.lindt@gmail.com, kontakttelefon: 55589183