Anne Pikkovi isikunäitus pildirida

Eesti Lastekirjanduse Keskuses on avatud möödunud aastal Edgar Valteri nimelise illustratsioonipreemia pälvinud raamatukunstniku Anne Pikkovi isikunäitus „Pildirida“. Näitus jääb avatuks kuni 1. oktoobrini.

Edgar Valteri nimelist illustratsioonipreemiat antakse Eesti Lastekirjanduse Keskuse eestvedamisel välja aastast 2019. Võiduga kaasneb võimalus korraldada isikunäitus lastekirjanduse keskuse illustratsioonigaleriis. Möödunud aastal võitis preemia oma mängulise ja üllatusi pakkuva loomingu eest lasteraamatuillustraator, graafiline disainer ja raamatukujundaja Anne Pikkov. Tema kirkavärvilistest ja isikupärastest piltidest koosnevat näitust, mis annab ülevaate kunstniku viimaste aastate loomingust, ongi võimalik lastekirjanduse keskuses uudistada.

Illustratsioonipreemia žürii esinaise Triin Soone sõnul kasutab Anne Pikkov ühtviisi vabalt käsitsi ja ka arvutil teostatavaid tehnikaid. „Anne Pikkov loob nii mahlakalt koloriitseid kui ka napi värviga graafilisi lahendusi. Tema pildid on jutukad ja mõnusalt humoorikad, kus esmatähtis ei ole mitte detailne objekt ja ruum, vaid värvides ja tegelastes peituv emotsioon,“ lausus Soone.

Edgar Valteri nimelise illustratsioonipreemia eesmärk on väärtustada ja tunnustada eesti raamatuillustraatorite loomingut, jäädvustada illustraatori ja lastekirjaniku Edgar Valteri mälestust ning edendada ja toetada lastekirjanduse arengut. Varem on preemia võitnud Regina Lukk Toompere (2019)

Auhinna väljaandmist toetab Kultuuriministeerium.

Näitus on avatud keskuse lahtiolekuaegadel

E–R 10–18
L 11–16
P suletud

Korraldaja
Eesti Lastekirjanduse Keskus
elk@elk.ee, kontakttelefon: 6177236