Ansambli Orthodox Singers Jõulu- ja Aastavahetuse kontserdid

Ansambli Orthodox Singers Jõulu- ja Aastavahetuse kontserdid
 
Teisipäeval, 22. detsembril kell 19.00 Saku mõisas
Reedel, 25. detsembril kell 18.00 Tartu Jaani kirikus
Laupäeval, 26. detsembril kell 18.00 Hopneri majas
Reedel, 08. jaanuaril kell 19.00 Tallinna Toomkirikus - Seoses kultuuri sündmustele seatud piirangutega peatatakse piletimüügi ansambli Orhodox Singers Jõulkontserdile 08.jaanuaril kell 19.00 Tallinna Toomkirikus. Ostetud piletitega Teil on võimalus tulla kontserdile 26.12.2020. Juhul kui teile uus kuupäev ei sobi, siis andke sellest teada aadressil tagasiost@piletilevi.ee, kirja sisus märkida enda tellimusenumber. Tavapileti omanikud saavad enda piletid tagastada Piletilevi müügipunktides, v.a Circle-K teenindusjaamades ning Viru Keskuses asuv müügipunkt. Pileteid saab tagastada kuni 15.01.2021
Korraldaja soovib Teile ilusaid pühi ja ootab kontserdile!
 
Kontserdikava on täis kauneid jõululaule. Ansambel esitab vanavene, Serbia, Kreeka, samuti väga haruldasi IV sajandi Süüria jõuluaule, mida esitatakse aramea keeles (Jeesuse Kristuse keeles). Samuti saab kontserdil kuulata kaasaegsete sh eesti heliloojate vaimuliku loomingut.
 
Professionaalsetest muusikutest koosnev Orthodox Singersi ansambel on tegutsenud rohkem kui 31 aastat. Nende repertuaari kuuluvad peamiselt varased õigeusu kirikulaulud, kuid viimastel aastatel on nad rikastanud seda ka kaasaegsete eesti ja vene heliloojate loominguga, mis jälgib iidseid õigeusu traditsioone. Ansambli esinemismaneeri iseloomustab täielik süvenemine pühakirja igasse sõnasse, laitmatu hääletehnika ja stiilitaju. Kriitikud on korduvalt esile tõstnud ansambli lausa üleloomulikku oskust säilitada esitamise käigus teose vormiühtsus, saavutades samal ajal võrratult dünaamilise piano, mida kõige paremini kirjeldab väljend ”heli sulab ära”. Ansambel koosneb kutselistest muusikutest ja on pühendunud õigeusu kirikulaulule, mida kontserdisaalis saab harva kuulda. Ansambli looja, dirigent ja kunstiline juht on Valeri Petrov, kes on saanud tänavu prestiižse Eesti Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapitali aastapreemia.
 
Pileteid Jõulukontserdile kontserdile hinnaga 17.-/13.- saab osta Piletilevi müügipunktidest, samuti enne kontserdi algust kohapeal.

 

 

 

 

 

 

Korraldaja
Orthodox Singers SA
info@orthodoxsingers.com,