Anu Muiste isikunäitus "Tundlik rändaja"

18. maist 2022 on Kadrioru pargi kõrval asuvas Eduard Vilde muuseumi teise korruse Kastellaanimaja galeriis avatud Anu Muiste kuues isikunäitus „Tundlik rändaja“. Näitusel eksponeeritud teosed rändavad tundlikkuse radadel läbi erinevate teoreetiliste ja isiklike kogemuste, otsides tundlikkusega seotud arvamusi ja kultuurilisi seoseid. Teosed on valminud vahemikus 2021-2022 ja peamiselt on autor kasutanud õlivärve. Esimest korda näeb tema isikunäitusel skulptuuri. Näitusel on väljas seinaskulptuuridest koosnev teos nimega „Liblikad“.

Näitust on võimalik külastada kuni 22. juunini. Kastellaanimaja galerii on avatud Eduard Vilde muuseumi lahtioleku aegadel, teisipäevast laupäevani kell 11.00 kuni 17.00, kolmapäeviti 11.00 kuni 18.00.

Omanäolise maalilaadiga Anu Muiste loomingut iseloomustab sügav sotsiaalne tunnetus. Tema maalid oleks nagu filosoofilised plahvatused, kus reaalne sõnum on segatud sürrealistliku vormiga, samas maalitud nõtkelt ja tundlikult. A. Muiste on osalenud Eesti Maalikunstnike Liidu grupinäitustel Eestis ja Soomes.

Korraldaja
Eduard Vilde muuseum
kontakttelefon: 6013181