1

Arne Maasik. Arhitektoonika. 600 m2 vs 6m2

Alates 7. septembrist on kunagise Balti raudtee suurejoonelises remondihoones (Telliskivi 57, Tallinn) ja pisikeses Metropoli galeriis (Vana-Kalamaja 46, Tallinn) avatud Arne Maasiku kaksiknäitus „Arhitektoonika. 600 m² vs 6m²“.

Arne Maasiku uus, suvel Eesti Arhitektuurimuuseumis esitletud fotoseeria astub sügisel uuesti areenile Tallinna Fotokuu satelliitprogrammi raames Kalamajas. Seekordseks dialoogipartneriks on eksponeerimisruum ise, ruum kui kunstniku huviobjekt – ühel juhul avara ja täitmist ootavana, teisel juhul pisikese ja eneseküllasena. 600 m² vs 6 m² ehk satelliit koos satelliidiga, mida nii omavahel kui Fotokuu põhiprogrammiga seob ruumi moraalse kuuluvuse küsimus.

Lagunevad tehasehooned ja muinsuskaitseobjektid kui tihtipeale eikellegimaale kuuluvad objektid sümboliseerivad kunagist tööstusrevolutsiooni ja arhitektuuripärandit ning püüavad nüüdisaegse ehitusbuumi võidujooksus sammu pidada. Sellise lärmaka fooni taustal mõjub „Arhitektoonika” seeria kui aega peatav hetk täis „valget arhitektuuri“, kus ideaalselt komponeeritud ruum ja abstraktne tühjus tähistavad ehitise iseväärtust.

Kaksiknäituse kuraator on Triinu Soikmets (MTÜ Draakon ja Delfiin) ja see saab teoks koostöös galeriidega ArtDepoo ja Metropol 6m². Vaata ka: www.fotokuu.ee/programme/arhitektoonika/

Näitus on avatud K-P kell 12.00-18.00 ning kestab 27. septembrini 2019. Sissepääs tasuta.

Korraldaja
Draakon ja Delfiin
triinu.soikmets@gmail.com, kontakttelefon: 53460556