Avastuspäev 9–12-aastastele: õpime esmaabi!

17. juunil toimuval Energia avastuskeskuse avastuspäeval õpime esmaabi andma, saame rohkem teada äikesest ja teistest elektrinähtustest. Avastuspäevale ootame kõiki uudishimulikke 9–12-aastaseid lapsi. 

Seekordsetel avastuspäevadel saame teadmisi ja harjutame oskusi, mis suurte suveseikluste eel on igati kasulikud: kuidas anda esmaabi ja kuidas käituda ohtlike ilmaolude korral. Lastele õpetab esmaabi Energia avastuskeskuse külastusjuht ja Eesti Punase Risti esmaabiinstruktor Triin Sternhof. Koos harjutatakse nii elustamisvõtteid kui ka haavade sidumist.

Ühtlasi vaatame avastuskeskuse värsket planetaariumifilmi „Taevatuled”, mis jutustab, kuidas ja miks tuleb (eriti just suviti) ette äikesetorme. Seejärel arutleme, kuidas äikese ja teiste ohtlike ilmaolude ajal käituda ning võrdleme looduslikku äikest inimese loodud elektrinähtustega. Äikese- ja elektriohutuse põhitõed kordame üle võistlusliku mänguga.

Tegevused kestavad avastuskeskuses kella 11–16-ni, osalejatele pakume ka sooja lõunasööki. Soovi korral võivad lapsed jääda ka kauemaks iseseisvalt ekspositsiooni avastama kuni keskuse sulgemiseni kell 19.

Avastuspäeva osalustasu on 20 eurot. 17. juuni eestikeelsele avastuspäevale saab pileti osta SIIT, 19. juuni venekeelsele avastuspäevale saab pileti osta siit. Palume silmas pidada, et avastuspäeval on osalejate arv on piiratud ja keskuses kohapeal pileteid ei müüda.

PÄEVAKAVA

11.00 Saabumine ja tuttavaks saamine. Õpime esmaabi.

13.00–14.00 Lõunasöök

14.00–16.00 Vaatame planetaariumis filmi, teeme välgusaalis elektrikatseid ja mängime elektriohutuse mängu.

Vaata ka: www.energiakeskus.ee

Korraldaja
Energia avastuskeskus
info@energiakeskus.ee, kontakttelefon: 620 9020

Katusüritus

Suvekalender »