BIRGITTA FESTIVAL 2017

2017. aasta hilissuvel muutuvad Pirita kloostri muistsed varemed taaskord paigaks, kus sajandeid tühjalt seisnud seinte vahele tekib elu, tekib kunst, tekib ilu. 4.–13. augustini avab külalistele oma suursuguse eesriide Birgitta Festival, mis on vaieldamatult kujunenud Tallinna ja kogu Eesti muusika-aasta üheks oodatuimaks tippsündmuseks.

Birgitta Festival 2017 saab olema kaunis, võimas ja enneolematu. Kuulajateni jõuavad ooperimaailma klassikasse kuuluvad „Traviata“ ja „Tosca“, balletilavastused lummavast „Bolerost“ lõbusa „Karlssonini“ ning samuti ei puudu kavast omaproduktsioon, milleks on sel korral Joseph Haydni imelise oratooriumi „Aastaajad“ lavastus sama rahvusvahelise loovmeeskonna poolt, kes 2015. aastal tõid Pirital lavale Haydni teisegi meistriteose „Loomine“.

Birgitta Festival on midagi palju enamat kui lihtsalt kontserdid ja teatrilavastused. See on suurem kui mistahes muusikateater oma tavapärases vormis. See on festival, mille lummus võtab võimust ja ei lasegi kunagi enam päris lahti. Sest kogemus, mille kuulaja saab selles ülevas ja salapärases keskkonnas, paneb inimhinged helisema ning puudutab inimtajusid moel, mida kirjeldada pole võimalik. Suure Muusika enda puudutust on võimalik vaid isiklikult kogeda! Tule ja anna Muusikale võimalus oma tõelist väge näidata – Birgitta Festivalil, augustis 2017!