Budapest Gypsy Symphony Orchestra

P, 14.03.21 kell 19:00 - P, 14.03.21 kell 23:59
Alexela Kontserdimaja, Estonia pst. 9, Tallinn
Lugupeetud kliendid!
 
Meil on hea meel teile teatada, et alanud on piletite müük Viini Filharmoonikute Strauss-orkestri kontsertidele, mis toimub 2020 detsember Eestis.
Kõik kliendid, kes on soetanud piletid Budapest Gypsy Symphony Orchestra (uus kuupäev 14.03.2021) saavad koodi alusel Viini Filharmoonikute Strauss-orkestri kontserdile osta piletid tavahinnast 50% odavamalt!
 
Kõik kliendid, kes on soetanud piletid Budapest Gypsy Symphony Orchestra (uus kuupäev 14.03.2021), saavad koodi alusel Glenn Miller Orchestra kontserditele (uued kuupäevad 08.-09.11.20) osta piletid tavahinnast 50% odavamalt!
 
Sooduskood saadetakse Teile e-maili teel. Juhul, kui Teil on müügipunkti piletid, soodustuse saamiseks pöörduge müügipunkti. Kaasas peab olema varem ostetud Budapest Gypsy Orchestra piletid.
Sooduskoodid kehtivad kahe pileti ostmiseks.
Sooduspakkumine kehtib 500 piletile.
Lisaküsimuste korral palume pöörduda ürituse korraldaja poole:
Kultuuri Sild OÜ   
Täname Teid usalduse ja abi eest!

******************

Hea klient, 

Anname teada, et seoses kehtestatud Eriolukorraga Budapest Gypsy Symphony Orchestra esinemine lükkub edasi.

Uus kuupäev on 14.03.2021

Kõik piletid kehtivad uuel kuupäeval.

Lisainformatsioon sündmuse korraldajalt:

Kultuuri Sild OÜ

gumirov@ukr.net

Maailma suurim mustlassümfooniaorkester, tuntud kui «100 mustlasviiulit», esineb teist korda Eesti publiku ees omapärase kontserdiga klassikalistest šedöövritest ja traditsioonilistest mustlas- ja juudi meloodiatest erilises, ainult sellele orkestrile omases maneeris ja originaalses töötluses.

Budapesti mustlassümfooniaorkester on unikaalne nähtus muusikamaailmas. Nad esitavad nii traditsioonilisi ungari ja mustlasmeloodiaid kui klassikat – Brahms, Strauss, Monti, Bizet, Sarasate, aga teevad seda omamoodi, nootide ja dirigendita, kelle osa mängivad solistid järgemööda. Seejuures saavad nad hakkama unisoonis mängimisega rütme ja stiile vahetades eksimatult takti tabades. Muusikute hämmastav kooskõla nagu ka oskus üksteist kuulata – see on mustlasorkestri iseloomulik tunnusjoon.

Orkestri koosseisus on lisaks viiulitele ka rühm alte, tšellosid, kontrabasse ja klarneteid. Orkestri rosinaks on simblivirtuoos, kes suudab pillile anda erilise kõla.

Ka orkestri tekkimise lugu on tavatu. Orkester asutati 1985. aastal pärast Sandor Yaroki, Ungari tolle aja kõige kuulsama «primasi» (mustlassolisti) surma. Tema matusele kogunesid riigi parimad mustlasmuusikud. Sandorile austusavalduseks hakkasid nad mängima... ja oo imet, sel samal hetkel sündis täiesti ootamatult orkester, mis pani peagi vaimustusest aplodeerima terve Euroopa ja seejärel ka terve maailma.

Ajakirjanduse vastukajadest: «Concertgebouw vappus vundamendini, publik aga oli joovastuses! Ükski sümfooniaorkester maailmas ei mängi nii mahlakalt, sellise energilise kõlajõuga, nii stiilselt ja virtuoosselt!» (NRC Handelsblad-Amsterdam) «Mustlassümfooniaorkester säras voogava tempo ja hingematva virtuoossusega» (Schwaebische Zeitung)