1

Ceciliana 2018. Markus Kuikka

15.03 kell 19 / EMTA kammersaal
Markus Kuikka (viola da gamba, Soome)
Kavas Telemann

Markus Kuikka on lõpetanud Sibeliuse Akadeemia tšello erialal, ta on õppinud gambat ja barokktšellot Peeter Klaasi ja Timo Juntura juures ning täiendanud end mitmetel meistrikursustel. 2009. aastal lõpetas Kuikka Sibeliuse Akadeemia doktorantuuri, kus tema uurimisobjektiks olid ajaloolised keelpillid bariton ja arpeggione. Aastatel 1978–2008 töötas ta Kuopio linnaorkestris tšellorühma kontsertmeistrina ja oli aastatel 2005–2016 vanamuusika festivali BarokkiKuopio kunstiline juht. Praegu töötab Kuikka Sibeliuse Akadeemias doktoriõppe asejuhatajana ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias varajase muusika keskuse õppejõuna. Ta annab kontserte solistina ja kammermuusikuna, eelkõige viola da gamba ansamblis Jaye Consort Helsinki. Kuikka on välja andnud kaks CD-d: Joseph Haydni baritonitriod kõlavad albumil „The Private Pleasure of Prince Esterházy“ (2009) ja „Luminous Baryton“ (2012), kust võib leida soome heliloojate nüüdismuusikat baritonile. Kuikka on erinevates koosseisudes esinenud paljudes Euroopa riikides, sealhulgas Venemaal, Saksamaal, Prantsusmaal, Rootsis jm, samuti annab Kuikka regulaarselt meistrikursusi.

Tallinna kontserdil mängib Markus Kuikka 7-keelset viola da gamba`t, mille on valmistanud Tilman Muthesius (1997) ja poogna Luis Amilio Rodriguez Carrington (2007).

Sissepääs tasuta

 

***

 

Üks Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kevadhooaja tähtsündmusi, 15.–18. märtsini toimuv vanamuusikafestival “Ceciliana” tuleb sel aastal juba viiendat korda ning kannab alapealkirja "Põhjala sillad". Festivalil esinevad kodu- ja välismaised oma ala professionaalid ning muusikaüliõpilased. Kõik festivalil üles astuvad väliskülalised on väga aktiivsed ja tunnustatud tegevmuusikud, kes osalevad mitmete ansamblite töös ning on samas ka lugupeetud pedagoogid. Avakontsert 15. märtsil toob publiku ette Soome gambamängija Markus Kuikka. Järgmisel õhtul astuvad üles EMTA ja Helsingi Kunstide Ülikooli Sibeliuse Akadeemia barokkorkester ning solistid. Festivali üks erilisemaid kontserte toimub laupäeval, 17. märtsil, kui Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones esinevad sopran Tuuli Lindeberg ning teorbivirtuoos Eero Palviainen. Festivali lõppakordi annavad Kadrioru kunstimuuseumis Taani Kuningliku Muusikaakadeemia õppejõud Bolette Roed (plokkflööt) ja Aureliusz Goliński (viiul) ning “Ceciliana” kunstiline juht Imbi Tarum (klavessiin).

Korraldaja
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
kontakttelefon: 6675758