DIRTY HONEY (USA) - Can't Find the Brakes Tour

26. veebruaril 2024 ootab Tallinna rokifänne ees raju õhtu, kui Tallinnas Paavli Kultuuritehases tuleb lavale Ameerika klassikalise roki bänd Dirty Honey, et oma uusima albumi „Can’t Find The Brakes“ uued hitid rahva ette tuua. Erikülalisena astub üles Ziggy Wild.
 
Dirty Honey moodustavad laulja Marc LaBelle, kitarrist John Notto, bassimees Justin Smolian ja trummar Jaydon Bean. Nende Guns N’ Rosesist ja Slashist inspireeritud muusika on maiuspala kõigile klassikalise roki austajatele, kuna alates loomisest on Dirty Honey teinud kiiret tõusu muusikataevas ning neid armastavad ühtviisi nii publik kui kriitikud.
 
Bänd asutati 2017. aastal Los Angeleses ning Dirty Honey on läinud ajalukku kui esimene bänd, kes plaadilepingut omamata jõudis peavoolu Billboardi Rock Songs edetabeli esikohale oma singliga „When I'm Gone“. Bändi omanimeline EP, mis ilmus märtsis 2019, kindlustas nende tiitli rokimaastiku värske sensatsioonina.
 
Dirty Honey – „When I’m Gone“ https://www.youtube.com/watch?v=I8ygfX0BavM
 
Dirty Honey teekond algas, kui kitarrist John Notto ja vokalist Marc LaBelle ühendasid Los Angelesis jõud. Tegemist on kahe sihikindla muusikuga, keda ühendab kirg autentse rokenrolli vastu. Bändi ainulaadne kõla ja rajud laivkontserdid köitsid tööstuse veterani Mark DiDia tähelepanu, kellest sai nende mänedžer.
 
Viimane suurem tuur jäi aastatesse 2019-2020, sealhulgas on nad esinenud koos selliste roki suurkujude nagu The Who, Guns N' Rosesi, Kissi ja teistega. 2021. aastal ilmus omanimeline debüütalbum, mis pälvis kriitikute tunnustuse ja saavutas Loudwire’i aasta parimate roki- ja metalialbumite nimekirjas märkimisväärse 30. koha. Selle aasta novembri alguses ilmus nende värske album „Can’t Find The Brakes“, mille singel „Won’t Take Me Alive“ on vähem kui nädalaga kogunud Spotifys üle miljoni kuulamise.
 
Dirty Honey – „Won’t Take Me Alive“ https://www.youtube.com/watch?v=L477rBAu7jo
 
„See kvartett kehastab toore, võltsimatu rokenrolli vaimu,“ kiitis kriitik Marc Dorian uut albumit paar nädalat tagasi. „Kui sa oled bändi saundiga alles tuttavaks saanud, siis meenuvad sulle ilmselt esimesena vinüüliajastu legendaarsed bändid nagu Aerosmith või Led Zeppelin. LaBelle vokaal on võimas ja meenutab kõlalt Robert Planti, kuid ta annab sellele tänapäevase vindi. Jõulised bluusilikud kitarririfid on lahutamatu osa nende helivõrrandist, kuid Dirty Honey lisab sellele moodsat särtsu.“
 
Dirty Honey jõuab oma värske tuuriga Eestisse 26. veebruaril 2024.