1

dr ADIK LEVIN - Toitumise seitse kuldreeglit

Peaaegu kõikidest meediaväljaannetest saame lakkamatult infot tervislikust toitumisest ja seda juba aastaid. Samas, kui hakata küsima, mis asi on tervislik toitumine, varieeruvad vastused seinast seina. Nii on dr Adik Levin väitnud, et termin „tervislik toitumine“ on omadega pankrotis. Tavakodanik on toiduvalikute ülekülluse juures asetatud väga raskesse olukorda: kuidas peaks siis ikkagi toituma, et parandada oma tervise ja elu kvaliteeti?

Dr Levin on tulnud järeldusele, et üheks võimaluseks, kuidas toituda õigesti, on individuaalne lähenemine igale inimesele. Oma loengus käsitleb ta toitumise seitset kuldset reeglit, tuleb juttu varjatud toidutalumatutest, rasvumisest ja ülekaalust, soolast ja suhkrust ning paljust muust. Tulemusena oskab igaüks teha endast lähtudes paremaid toitumisvalikuid oma tervise hoidmiseks ja tugevdamiseks.

Ka moodsad teadusuuringud on näidanud, et sageli kaovad igasugused ebamäärased tervisevaevused siis, kui inimene hakkab õigesti toituma. Nähes, kuidas hädaliste hulk aina kasvab, tegi vastsündinute tervist uurinud ja sel teemal mitu väitekirja kaitsnud dr Levin suunamuutuse, asudes korrigeerima inimeste söömisharjumusi. Järjest rohkem on juttu varjatud toidutalumatustest ning pea igaüks teab kedagi, kes on läbi teinud nn Levini ehk Role dieedi. Sõna „dieet“ on arsti sõnul paras eksitus, sest inimene vajaks pigem personaalset toitumiskava.

 

Dr ADIK LEVIN on üle poole sajandi pikkuse arstikogemusega meditsiiniteaduste doktor. Ta oli Tallinna Lastehaigla vastsündinute osakonna juhataja aastail 1979—2004. Dr Levin on humaanse vastsündinute kontseptsiooni autor maailmas. Levin on paljude teadustööde ja artiklite autor ning ta raamatud on korduvalt püsinud edetabelite tippudes, ta on mitmete ülikoolide ja haiglate audoktor ja professor. Viimastel aastatel on dr Levin tegelenud individuaalse toitumise programmiga.

Dr Adik Levini elutöö pälvis 2016. aasta aprillis suure rahvusvahelise tunnustuse, mil tema humaanset lähenemist tunnustati kui kuldset standardit meditsiinisüsteemis.

 

Loengu osalustasu on 25 €, kindlusta oma koht Fientast fienta.com/et/toitumise-seitse-kuldreeglit?ref=huvi või Piletilevi müügipunktides (lisandub Piletilevi vahendustasu).

Kinkimiseks on võimalik soetada pääsmeid loengule ka kaunilt kujundatud kinkekaardina!  Vastavast soovist palume teada anda Fientas koolituse alt pääset soetades.

Loengus on võimalik osaleda ka virtuaalselt! Selleks tuleb soetada veebimüügist pilet ja anda teada oma soovist loengut internetis kuulata aadressil leelo@kadakakonverentsid.ee. Seejärel saadame teile vastu juhised ülekandega liitumiseks.

 

“Tervise teerajad” on koolitussari, mis aitab erinevate alade spetsialistide juhendamisel leida oma tõde tervislikust elust. Tutvu sarja teiste koolitustega siin - fb.me/e/4GvTj1hQd

Koolitusi läbi viies jälgime ise ja kutsume üles ka teid jälgima järgmiseid juhiseid oma terviste hoidmiseks:
 Haigena püsime kodus - ka siis, kui haigusnähud on kerged!
 Peseme ja desinfitseerime käsi! Vastavad võimalused on meie koolitusruumides olemas.
 Hoiame distantsi ja kanname maski! Toolid on koolitusruumis hajutatud, maskid on saadaval ka registreerimislauas.
 Hoiame ennast ja lähedasi ning kasutame ametlikku mobiilirakendust - lae see alla lehelt hoia.me!

Korraldaja
Kadaka Konverentsid
leelo@kadakakonverentsid.ee,

Katusüritus

Tervise teerajad »