Dr Adik Levin - Toitumise seitse kuldreeglit (Toimub VEEBIÜLEKANDENA)

Üritus toimub VEEBIÜLEKANDENA!

NB! Pilet kehtib vaid koos e-maili teel registreerumisega hiljemalt 24 h enne koolitust: leelo@kadakakonverentsid.ee

Peaaegu kõikidest meediaväljaannetest saame lakkamatult infot tervislikust toitumisest ja seda juba aastaid. Samas, kui hakata küsima, mis asi on tervislik toitumine, varieeruvad vastused seinast seina. Nii on dr Adik Levin väitnud, et termin „tervislik toitumine“ on omadega pankrotis. Tavakodanik on toiduvalikute ülekülluse juures asetatud väga raskesse olukorda: kuidas peaks siis ikkagi toituma, et parandada oma tervise ja elu kvaliteeti?

Dr Levin on tulnud järeldusele, et üheks võimaluseks, kuidas toituda õigesti, on individuaalne lähenemine igale inimesele. Oma loengus käsitleb ta toitumise seitset kuldset reeglit, tuleb juttu varjatud toidutalumatutest, rasvumisest ja ülekaalust, soolast ja suhkrust ning paljust muust. Tulemusena oskab igaüks teha endast lähtudes paremaid toitumisvalikuid oma tervise hoidmiseks ja tugevdamiseks.

Ka moodsad teadusuuringud on näidanud, et sageli kaovad igasugused ebamäärased tervisevaevused siis, kui inimene hakkab õigesti toituma. Nähes, kuidas hädaliste hulk aina kasvab, tegi vastsündinute tervist uurinud ja sel teemal mitu väitekirja kaitsnud dr Levin suunamuutuse, asudes korrigeerima inimeste söömisharjumusi. Järjest rohkem on juttu varjatud toidutalumatustest ning pea igaüks teab kedagi, kes on läbi teinud nn Levini ehk Role dieedi. Sõna „dieet“ on arsti sõnul paras eksitus, sest inimene vajaks pigem personaalset toitumiskava.

Adik Levin on üle poole sajandi pikkuse arstikogemusega meditsiiniteaduste doktor. Ta oli Tallinna Lastehaigla vastsündinute osakonna juhataja aastail 1979—2004. Dr Levin on humaanse vastsündinute kontseptsiooni autor maailmas. Levin on paljude teadustööde ja artiklite autor ning ta raamatud on korduvalt püsinud edetabelite tippudes, ta on mitmete ülikoolide ja haiglate audoktor ja professor. Viimastel aastatel on dr Levin tegelenud individuaalse toitumise programmiga.

Dr Adik Levini elutöö pälvis 2016. aasta aprillis suure rahvusvahelise tunnustuse, mil tema humaanset lähenemist tunnustati kui kuldset standardit meditsiinisüsteemis.

Loeng kuulub Kadaka Konverentside koolitussarja "Tervise teerajad".                                

Sarja teisi koolitusi vaata SIIT.

Koolitussarja loengud toimuvad koolitusruumis ja veebiülekannetena. Virtuaalseks osalemiseks anna oma soovist teada aadressil leelo(at)kadakakonverentsid.ee.

Pääsmeid on võimalik soetada ka kinkepiletina. Loe lähemalt SIIT.

Koolitussari „Tervise teerajad“

Aadressil Kadaka tee 4 asuv uus ja moderne keskus Kadaka Konverentsid alustas 17. septembrist 2020 erinevate koolituste ja töötubade korraldamist.

Esimese sarjana käivitus "Tervise teerajad", mille sündmused leiavad aset neljapäeva õhtuti kl 18 ja alates novembri keskpaigast ka laupäeva pärastlõunatel.

Sari on ellu kutsutud, et anda huvilistele võimalus läheneda tervisele erinevatest vaatenurkadest, et leida oma tõde tervislikust elust.