ERSO: MAHLERI KOLMAS

MAHLERI KOLMAS
R, 8. märts 2019 kell 19

Estonia kontserdisaal
Piletid: 23 € / 16 €

Gustav Mahler. Sümfoonia nr 3
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent PAUL MÄGI

Traditsioonilisel ERSO ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri kontserdil tuleb ettekandele Gustav Mahleri kolmas sümfoonia – suurejooneline eepos sümfooniaorkestrile, metsosopranile ja kooridele –, mis oma pooleteisetunnise ettekandeajaga kuulub muusikaloo pikimate sümfooniate edetabeli tippu.
Mahleri edukas dirigendikarjäär lennutas ta 19. ja 20. sajanid vahetuse aegu provintsiteatrite kapellmeistri kohalt Viini Riigiooperi ja New Yorgi Metropolitan Opera muusikajuhiks. Nii jäi tema mahukas looming omal ajal helilooja karismaatilise ja värvika isiku ning dirigenditegevuse varju ning seda hakati avastama alles pärast Mahleri 100. sünniaastapäeva 1960. aastatel. Võib julgelt väita, et kuulsa austerlase muusika pole kunagi olnud kuulajate ja esitajate hulgas nii populaarne kui praegu.
Dirigeerib Vanemuise muusikajuht ja peadirigent ning Uppsala kammerorkestri peadirigent Paul Mägi, kes tegutses aastaid Rahvusooper Estonia kunstilise juhi ja peadirigendina ning enne seda Läti Rahvusorkestri peadirigendina.