ERSO: Zehetmair ja Mendelssohn

Arvo Pärt
“Fratres”
Johann Sebastian Bach
Kantaat “Kaduge, nukrad varjud” (Weichet nur, betrübte Schatten), BWV 202
Felix Mendelssohn-Bartholdy
Sümfoonia nr 3 a-moll, op 56 “Šoti sümfoonia”

MARIA VALDMAA sopran
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent THOMAS ZEHETMAIR

Esmakordselt Eestis – Austria viiulisolist ja dirigent Thomas Zehetmair!
“Virtuoosne tehnika koos muusikalise mõtlemisega, mis ei pea midagi enesestmõistetavaks. Tundub, et Zehetmair leiab vastused ka seal, kus teised ei näe isegi küsimust.” (Andrew McGregor, BBC Radio 3).
Võrratu on Thomas Zehetmairi võime oma muusikalised huvid oskuslikult ühendada. Laiahaardeline rahvusvaheline tegevus viiulisolisti, dirigendi ja kammermuusikuna teeb temast erakordse artisti tänapäeva muusikamaastikul.
Zehetmair teeb tihedat koostööd Minnesota osariigis tegutseva Saint Pauli Kammerorkestriga ning alates hooajast 2016/2017 on ta Šveitsi ligi neljasaja-aastase ajalooga Winterthuri Musikkollegiumi peadirigent. Aastail 2002–2014 Royal Northern Sinfonia peadirigendina vormis ta sellest Inglismaa parimate hulka kuuluva orkestri, jätkates praegu tihedat koostööd audirigendina.
Zehetmairi arvukate salvestiste hulgas on ka Tallinnas ettekandele tulev Mendelssohni I sümfoonia koos Winterthuri Musikkollegiumiga, lisaks aukartustäratav valik viiuliteoseid, mis toonud esitajatele mitmeid mainekaid auhindu (Diapason d’Or de l’Année, Preis der deutschen Schallplattenkritik, Midem Classic Award, Gramophone Award).