1

Etnorokkmuusikal ''Kullaketrajad''

“Kullaketrajad” on muinasjutt, mille kirjutas vanarahva pärimuste põhjal üles Friedrich Reinhold Kreutzwald. Siin on segunenud vanad Põhjala legendid nõidadest ning tarkadest ja 19. sajandi Eesti lihtsa inimese unistused paremast põlvest, jõukusest ja õiglusest.

Lugu räägib kolmest neiust, kes varavalgest hilisööni nõiamoor Ajatari majas kulda ketravad, teadmata ise, et nad kuninglikust soost on. Töö juurest lahkuda on keelatud, kuid üks neiu – Eha – seda nimelt teeb, kui majja satub kuningapoeg Koit ja noored teineteisesse armuvad. Nüüd algavad pahandused … kus Ajatari ja tema pahalaste vastu astuvad inimesed, linnud ja isegi Põhjala Tark. Aga nagu õigele muinasjutule kohane, võidab lõpuks ikkagi headus.

Muusikali “Kullaketrajad” libreto ja muusika autor on Janika Sillamaa, lavastaja ja kunstnik Kaarel Orumägi.

Lavakujundus, kostüüm ja grimm rabavad oma kujundite rohkuse ja suurejoonelisusega, muusikas vaheldub rahvaviisile omane helletus rajurokiga – nii et vaatamist ja kuulamist on tunnises etenduses rohkem kui küll!

Laval Kaari Sillamaa Muusikateatri raudvara – õpetajad ja vilistlased: Hille Savi, Katre Jaani, Janika Sillamaa, Kertu Raja, Laura Virkkunen, Mait Mikussaar, Kaarel Raidam, Franck Reisner ja Andrus Muuga ning külalisena Norman Salumäe.

Korraldaja
Kirjastus Virgo OÜ
kaari.sillamaa@gmail.com, kontakttelefon: 501 4440