Fine5 Tantsuteatri lavastus "MINA OLIN SIIN" Kadrioru Kunstimuuseumis

Teadmiseks: Tule etendusele varem, sest etenduse piletiga pääsed vaatama ka näitusi kaunis muuseumis. Etendus toimub Kadrioru Lossi peasaalis ja ühel etendusel saab korraga olla ainult 25 inimest! Kõik kannavad maski ja vaatajad on saalis hajutatud. Palume haigustunnustega pealtvaatajatel üritust mitte külastada.

See lavastus on nii füüsilisest kui ka vaimsest puudutusest ning selle vastuvõtust. Idee autor Läti koreograaf Olga Zitluhina küsib, kas jõuame kiiresti mööduva elu jooksul kedagi päriselt puudutada või oleme kontaktis pigem puuteekraanidega?
Olga Zitluhina on Läti kõige tuntum kaasaegse tantsu eestvedaja, tantsija ja pedagoog.
Olga: "Mu silme ees on tugev kujund reaalsest elust: nägin, kuidas ema ja isa võtsid teineteise käest kinni alles siis, kui nad olid juba seitsmekümne aastased. Nad olid teineteise kõrval olnud aastakümneid, kuid need olid teised ajad ja isegi siis, kui seisti näoga teineteise poole, ei räägitud lähedusest. Ma nägin, kui tähtis on lihtsalt teineteisel käest kinni võtta ja teineteise jaoks olemas olla!"
Koreograafia: Olga Zitluhina (Läti) ja Fine5-i tantsijad: Tiina Ollesk, Helen Reitsnik, Olga Privis, Richard Beljohin, Simo Kruusement, Argo Liik Kostüümid: Kirill Safonov Muusika: Henry Purcell (1659-1695) Valgusmeister: Ants Kurist Helikujundus: Valentin Siltsenko Konsultant: Renee Nõmmik Lavastust on esitatud Venemaal, Lätis ja Leedus. Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium. Vaata treiler: www.youtube.com/watch?v=iHtMhI0DKPI Kestvus: 60minutit