1

Fotonäitus „Lootus – lapsepõlv Eesti kaasaegses dokumentaalfotograafias”

Lootus on midagi universaalset ja ajatut, mida inimesed kogu aeg vajavad. See aitab meil üle saada rasketest ja keerulistest aegadest. Öeldakse ka, et lastes peitub meie lootus paremale tulevikule ja kuigi on oht, et sellele klišeele toetudes loobub osa tänaseid täiskasvanuid pingutamast, siis praegusel ajal tundub, et üks vundamendinurk parema tuleviku ehitamisel kuulub just lastele.

Kuraatoritena soovime ja loodame, et lastega seotud fotolood aitavad kõigil näitusekülastajatel üles äratada või võimestada nende endi positiivseid emotsioone, kogemusi, mälestusi ning elulusti, mis aitavad luua nii helgemat olevikku kui ka tulevikku.

Käesoleva näitusega tähistab Juhan Kuusi Dokfoto Keskus oma viiendat tagutsemisaastat. Tegu on teise näitusega Dokfoto Keskuse poolt ellu kutsutud seeriast „Eesti dokumentaalfotograafid”. Selle näitusesarjaga tutvustame Eestis tegutsevaid fotodokumentaliste järgides põhimõtet, et kaasatud autoreid ei ole varem samas formaadis üles astunud.

Näitus on kokku pandud 2021. aastal välja kuulutatud avatud kutsele laekunud fotograafide töödest ja kuraatorite kutsutud autoritest. Näitusel osalevad autorid: Elika Hunt, Mairi Hüüdma, Elsa Hüüdma, Iris Kivisalu, Marlen Kärema, Liisa Kree, Heikki Leis, Annela Samuel, Maxim Mjödov, Aron Urb, Gabriela Urm, Reelika Vilt ja Dmitry Yurchenko

Näituse kuraatoriteks on Dokfoto Keskus kaasasutajad Kristel Aimee Laur ja Toomas Järvet.

Korraldaja
Juhan Kuusi Dokfoto Keskus
toomas@dokfoto.ee, kontakttelefon: 5010777