Fotonäitus „Väljamõeldud inimeste portreed“

2.-29. märtsini on Disaini ja Arhitektuurigaleriis (Pärnu mnt. 6) avatud näitleja Daniil Zandbergi fotonäitus „Väljamõeldud inimeste portreed“.

Autori sõnul ei ole need fotod mitte tavalised näitlejate portreed ja mitte ka grimmeeritud näitlejate fotod, vaid eelkõige on see on katse portreteerida inimesi, keda ei ole kunagi olemas olnud (välja arvatud nende tegelaskujude loojate ettekujutuses).
Teisest küljest on see näitus kummardus näitleja andele. Tänu näitlejale sünnib laval uus isiksus ainult talle omaste harjumuste, mõtete ja tegudega, mis võivad erineda näitleja enda veendumustest ning nendega isegi vastuollu minna.

„Kui me tuleme etendusele, siis näeme näitlejat ühes konkreetses rollis. Näitusel on aga väljas näitlejate erinevad tegelaskujud. Minu jaoks tekib nende vaatamisel väga eriline seisund – vaatad fotosid ja saad aru, et see on üks ja sama näitleja, aga inimesed fotodel on täiesti erinevad!“ – selgitab Daniil Zandberg.

Näitusel on üleval Vene Teatri ja Linnateatri näitlejate portreed.

_____________

В Галерее дизайна и архитектуры открывается выставка Даниила Зандберга «Портреты выдуманных людей»

С 2.03 по 29.03 в Галерее дизайна и архитектуры открыта новая фотовыставка актера Даниила Зандберга «Портреты выдуманных людей».

Автор говорит, что, прежде всего, это не портреты актеров, и тем более не портреты в гриме. Это попытка сделать портреты персонажей, людей, которые никогда не существовали, кроме как в воображении своих создателей. С другой стороны, это восхищение перед талантом актера, который способен создать человека-персонажа с другими поступками, мыслями, действиями, которые могут сильно отличятся от его собственных убеждений.

«Когда мы приходим в театр на спектакль, мы видим каждого актера только в одной роли. На выставке можно будет разглядеть его сразу в нескольких персонажах. Это, как мне кажется, самый удивительный момент — смотришь на фотографии и понимаешь, что это один и тот же актер, но люди совершенно разные!», — отмечает Даниил Зандберг. На выставке представлены фотопортреты актеров Русского театра Эстонии и Linnateater.

Вход свободный. Добро пожаловать!

Korraldaja
Vene Teater
kontakttelefon: 611 4911