HEIKI TOMSON - Teadlik hingamine kui vaimse tervise nurgakivi

Paljusid niinimetatud keha ja meele tahtmatuid, automaatseid või alateadlikke tegevusi on võimalik teadvustada ja tuua enda kontrolli alla. Harjumusteadust ja hingamise füsioloogiat kombineerides saame õppida oma teadlikkust ja energiat jälgima, kontrollima ja suunama. Seda saavutades on meil võimalus ühenduda vooseisundisse, mida nimetavad nii sportlased kui artistid „getting into the zone”, ning saame asuda tugevdama oma närvi- ja immuunsüsteemi.


Seminaris tutvume oma keha ja meele süsteemiga: teeme seda läbi teadliku hingamise igale osalejale sobivalt ja turvaliselt. Vaatleme üheskoos, mis oleks, kui me kasutaks hingamist kui portaali elujõu ja inspiratsiooni kasvuks? Me ei suru maha hirmusid, mida oma elus tunneme, vaid astume turvaliselt sammu edasi, jõudes sügavama äratundmiseni. Nii, läbides selle nihke, saame teadlikult hakata kogema sügavamat enesekindlust ja entusiasmi elus ette tulevates väljakutsetes.

Seminari lõpuks mõistad, kuidas on omavahel seotud keha ja meeled, ning oskad ennast teadliku hingamisega inspireerida ja ergutada.

Heiki Tomson on hingamise treener ja terapeut. Ta on praktiseerinud teadlikku hingamist 2014. aastast, läbinud Dan Brulé teadliku hingamise meisterlikkuse 7-astmelise koolituse ning õppinud Sami Mälkiä ja Sudir Tiwari juures pranayama hingamist. Ta on saanud Body Awareness Institute’is Biodünaamilise Hingamise ja Trauma Vabastamise rahvusvahelise praktiku sertifikaadi.

Heiki on läbi viinud teadliku hingamise töötube ja kursuseid nii eraisikutele kui firmadele Eestis, Saksamaal ja Türgis. Heiki eesmärk on ühendada inimesed oma kõrgema potentsiaaliga läbi teadliku hingamise praktikate ja kehatöö.

Loeng kuulub Kadaka Konverentside koolitussarja "Tervise teerajad"

Sarja teisi koolitusi vaata SIIT

Koolitussarja loengud toimuvad koolitusruumis ja veebiülekandena. Virtuaalseks osalemiseks anna oma soovist teada aadressil leelo(at)kadakakonverentsid.ee.

Pääsmeid on võimalik soetada ka kinkepiletina. Loe lähemalt SIIT.

 

Koolitussari „Tervise teerajad“

Aadressil Kadaka tee 4 asuv uus ja moderne keskus Kadaka Konverentsid alustas 17. septembrist 2020 erinevate koolituste ja töötubade korraldamist.

Esimese sarjana käivitus "Tervise teerajad", mille sündmused leiavad aset neljapäeva õhtuti kl 18 ja alates novembri keskpaigast ka laupäeva pärastlõunatel.

Sari on ellu kutsutud, et anda huvilistele võimalus läheneda tervisele erinevatest vaatenurkadest, et leida oma tõde tervislikust elust.