HEVI ehk haridusliku erivajadusega õppijate infomess

N, 05.03.20 kell 11:00 - N, 05.03.20 kell 15:00
Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus
Astangu 27, 13519 Tallinn, Eesti

HEVI ehk haridusliku erivajadusega õppijate infomess aitab haridusliku erivajadusega õppijatel leida sobiv amet kutsekoolist ning tugispetsialistid ja lapsevanemad saavad arutleda teemadel, kuidas paremini toetada õppijat liikumisel ühest koolisüsteemist teise ja hoida õpimotivatsioon kuni lõpetamiseni.

HEVI ehk haridusliku erivajadusega õppijate infomess toob kokku kutseõppeasutused üle Eesti, et tutvustada haridusliku erivajadusega õppijatele sobivaid erialasid. Kohal on ka noorteorganisatsioonid, Eesti Töötukassa karjäärispetsialistid ja teised tugiteenuste pakkujad.

Päeva jooksul saab noor osa võtta erinevates hobitubades. Näiteks kunstitoas joonistada või meisterdada, pannkoogitoas küpsetada  pannkooke ja vahvleid koos Astangu Keskuse õppijatega, pagarierialale mõtlevad noored saavad kätt proovida pagari töötoas. Lähedastele ja spetsialistidele mõeldud töötubade fookuses on aidata noorel paremini liikuda ühest koolisüsteemist teise, kohaneda uute oludega ja säilitada motivatsioon kogu õppes osalemise aja. Kõik selleks, et nii ameti omandamine kui ka hilisem tööellu suundumine oleks võimalikult sujuv. Messil ei jää puudu ka meelelahutusest ning kohvikus saab kõhtu täita nii soolase kui magusaga.

2018. aasta HEVI messil oli erialasid tutvustamas 12 kutsekooli üle Eesti ning külastajaid käis päeva jooksul läbi 300 ringis. Osad põhikoolid tulid kohale lausa Eesti teisest otsast, näiteks Valga Jaanikese kool tuli koos õppijate, lapsevanemate ja töötajatega ning veetsid sisukalt aega lausa 4 tundi.

Korraldaja
Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus
ave.aun@astangu.ee, kontakttelefon: 56252011