Jeff Mills esitleb: Tomorrow Comes the Harvest

K, 05.06.24 kell 19:00
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Estonia pst. 9
Tuleva aasta juunis esineb Alexela Kontserdimajas Detroiti legend Jeff Mills jazz-elektroonika projektiga Tomorrow Comes the Harvest

5. juunil 2024 esineb Tallinnas Alexela Kontserdimajas mõjukas Detroiti DJ, produtsent ja helilooja Jeff Mills. Tegu on tema elektroonilise jazzi ja afrofunki projekti Tomorrow Comes the Harvest Euroopa tuuri kontserdiga, mis jõuab prestiižikatesse  kontserdimajadesse Londoni Barbicani keskusest Kölni Filharmooniani. 
 
Jeff Mills on teerajaja – alates oma raadiosaatest “The Wizard” 1980ndatel ning kollektiivi Underground Resistance kaasasutamisest ja plaadimärgi Axis rajamisest 1990ndatel. Temast on räppinud Eminem ning ta on Prantsuse kultuuriministeeriumi teenetemärgi Ordre des Arts et des Lettres kavaler. 

Uuel aastatuhandel on Detroiti techno suunanäitajast DJ ja produtsent saanud ka üheks nüüdismuusika nõutuimaks tegijaks, ühendades tantsupõrandate kunsti ja elavmuusikat ning avardades elektroonilise jazzi helivälju. Mills on ka trummar, arhitektuuri- ja moeuurija ning ulmest ja afrofuturismist mõjutatud kontseptsioonide ja narratiivide looja. Ta on kirjutanud muusikat Fritz Langi ja Georges Méliès’ tummfilmiklassikale ning 1960ndate ulme-telesarja “The Outer Limits” ainetel võrguraadiojaama NTS ja NASA koostöös valminud kuuldemängule. Mistahes žanris ja kooslustes tegutsedes on ta loomingu keskmes alati idee rütmist ja muusikast kui ajaülesest ja transtsendentaalsest kogemusest.  

Miilsi viimase aja olulisim loomeprojekt Tomorrow Comes the Harvest sai alguse 2016. aastal koos afrobeat’i loojast Nigeeria trummari Tony Alleni ja Prantsuse Guajaana klahvpillimängija Jean-Phi Dary’ga. Projekti keskseks ideeks oli muusikalise tundmatu uurimine läbi vaba improvisatsiooni ning üheskoos samasse punkti ja kõrgema teadvuse tasanditele jõudmine. Selline jazzil tuginev “hetkes olemine” on Jeff Millsi sõnul “musta muusika alustala, ühtaegu väljendusvabaduse vahend ja piiritu teadmise pagas”. 
 
2020. aastal lahkus Allen meie seast, ent Tomorrow Comes the Harvest’i kontseptsioon jäi. Mills jätkas seda koos Jean-Phi Dary ja India tablavirtuoosi Prabhu Edouardiga, kellega koostöös ilmus tänavu sügisel Axise leibli alt live-LP “Evolution”. Kontsertidel kaasatakse ka teisi muusikuid nagu  bassimängija Dvinity Roxx ja flötist Rasheeda Ali. 
 
Tomorrow Comes the Harvest 2023–24 tuur läbib maailmakuulsaid kontserdimaju nagu Londoni Barbicani keskus, Berliini Theatre des Westens, Kölni Filharmoonia saal ja Dublini Riiklik Kontserdimaja.

Jeff Millsi Tomorrow Comes Harvest kontsert Tallinnas Alexela Kontserdimajas toimub 5. juunil 2024. Uksed kontserdile avatakse kell 18, kontsert algab kell 19.

Kontserdi korraldaja on Shiftworks OÜ