1

Jõulunäitused lastekirjanduse keskuses

Alates 30. novembrist 2017 on Eesti Lastekirjanduse Keskuses avatud jõuluteemalised isikunäitused: Regina Lukk Toompere „Lumemees Ludvigi jõulud“ ja Urmas Viigi „Jõuluvana Teodori juhtum“. Näitused jäävatud avatuks 27. jaanuarini 2018.

Regina Lukk-Toompere (1953) on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi graafika erialal. Ta on Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Kujundusgraafikute Liidu ja IBBY Eesti osakonna liige. Lukk-Toompere on illustreerinud ja kujundanud üle 90 raamatu ja õpiku ning plakateid, plaadiümbriseid, postkaarte, ajakirju ja pakendeid. Oma illustratsioonidega on ta pälvinud rohkelt tunnustust kodu- ja välismaal. Isikunäitusel on väljas talve- ja jõuluteemalised illustratsioonid viimastel aastatel ilmunud raamatutest.

Urmas Viik (1961) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafika erialal. Ta on Eesti Kunstnike Liidu liige. Viik on interdistsiplinaarne kunstnik, raamatugraafik, on viljelenud graafikat, installatsiooni, videot ja olnud Eesti Kunstiakadeemia ja Tallinna Ülikooli professor. Ta on illustreerinud ja kujundanud üle 30 raamatu, mille eest on pälvinud ka tunnustust. Näitusel eksponeeritakse pilte Urmas Viigi autoriraamatust „Jõuluvana Teodori juhtum“ (2016). 

Lastekirjanduse keskuse lahtiolekuajad: 
E–R 10-18, L 11–16

Korraldaja
Eesti Lastekirjanduse Keskus
elk@elk.ee, kontakttelefon: 617 7231

Katusüritus

Jõulud Tallinnas »